IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLİMİZE ATANAN SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLERDEN İSTENİLECEK BELGELER

İLİMİZE ATANAN SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLERDEN İSTENİLECEK BELGELER

1 - Lisans diploması veya geçici mezuniyet belgesinin aslı veya onaylı örneği,

2 - Orta Öğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans, Pedagojik Formasyon Programı/Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifikası, İlköğretim Sınıf Öğretmenliği ya da İngilizce Öğretmenliği Sertifikası programlarından birini tamamladığına ilişkin belge veya bu belgenin onaylı örneği,

3 - Yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olanların, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca verilen yüksek öğreniminin ve pedagojik formasyon belgesinin yurt içindeki yükseköğretim kurumlarına veya programlarına denklik belgesi,

4. Talim ve Terbiye Kurulu kararı gereğince Felsefe bölümü mezunlarından 16 kredi sosyoloji, 16 kredi psikoloji; sosyoloji bölümü mezunlarından 8 kredi mantık, 16 kredi felsefe, 16 kredi psikoloji aldığına dair belgenin aslı veya onaylı örneği (Bu belge pedagojik formasyon belgesi yerine kullanılamaz.) istenecektir.

5. Kimlik Fotokopisi.

6. Son altı ay içinde çekilmiş Biyometrik fotoğraf (6 adet)

7. Güncel tarihli Adlî Sicil Kaydı.

8. Elektronik Başvuru Formunu (Onaysız da olabilir - Mülakat için alınan form)

9. Başvuru esnasında Pedagojik Formasyon Belgesi yerine resmi yazı ibraz edenlerden Pedagojik Formasyon Belgesi,

10. Sağlık durumu yönünden Öğretmenlik görevini yapmasına engel bir durumu olmadığına dair tam teşekküllü (devlet veya özel) hastaneden alınacak olan Sağlık Kurulu Raporu.

11.Mal Bildirim Formu (Milli Eğitimden Verilecektir.)

12. Erkek Adaylar İçin Askerlik Durum Belgesi

13. Güncel tarihli Yerleşim Yeri (İkametgah) Belgesi

NOT: 1-Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması tamamlanan öğretmenler göreve başlamak üzere (01/09/2023 tarihinden itibaren evrakları ile beraber) çağrılacaktır. : Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması sonuçlanıncaya kadar göreve başlama ile ilgili olarak herhangi bir işlem yapılmayacaktır.

2- E-Devletten alınan belgeler de geçerli olacaktır. (evraklar barkotlu olacaktır.)

 

 

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.