IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İmam Hatip Liseleri Öğrencileri Arasında Ezan Okuma ve Hutbe Okuma Yarışması Yapıldı.

İmam Hatip Liseleri Öğrencileri Arasında Ezan Okuma ve Hutbe Okuma Yarışması Yapıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün planlaması doğrultusunda il milli eğitim müdürlüğü din öğretimi şubesi tarafından Iğdır'da Genç Bilaller Ezan Okuma ve hutbe okuma yarışmaları yapıldı.

     Aralık Mehmet Akif Ersoy Anadolu İmam Hatip Lisesi koordinatörlüğünde Gödekli Köyü Cami'sinde gerçekleştirilen programın açılış konuşmasını İl Milli Eğitim Din Öğretimi Şube Müdürü Yakup Alhan yaptı.

Alhan konuşmasında yarışmanın kaybedeni olmadığını vurgulayarak, amaçlarının imam hatip okullarında okuyan öğrencilerin bu tür yarışmalar ile kendilerini mesleki açıdan geliştirmeleri, sosyal etkinliklere katılarak özgüven kazanmaları olduğunu belirtti.

Alhan ilimiz için, aralık ilçemiz için en önemlisi GÖDEKLİ köyümüz için bugün tarihi bir gün olduğunu, Bir dönemler camilerimizde, kuran kurslarımızda çocuklarımıza yüce kitabımızı öğretecek imamlar, kuran kursu öğreticileri bulmada zorlandıklarını, ama artık bu gençlerimizin yetiştiğini. Artık yeni Sena hocalar yolda, Sena hocanın 20 küsur yıldır ta Erzurum'dan gelerek yaptığı hizmeti, inşallah bu gençlerimiz Mustafa hoca gibi kardeşlerimizin gayretiyle sürdüreceğini belirterek, yarışmada emeği geçenlere teşekkür ederek tüm öğrencilere başarılar diledi.

Juri başkanlığını İlçe Müftüsü Metin GÜVENİR in yaptığı yarışmalarda jüri üyeleri ise İlahiyat Fakültesi Araştırma Görevlisi Mustafa KARATAY, DKAB Öğretmeni Eyyüp Ensari ÇİÇEKDAĞI, Cahit KAPLAN, İHL Meslek Dersleri Öğretmeni Ömer DÜNDAR'dan oluştu.

               Yarışmaya il merkezi ve ilçelerde bulunan İmam Hatip Liseleri öğrencileri katıldı. 8 öğrencinin katılımıyla gerçekleşen ezan ve hutbe okuma yarışmalarında birinciliği Iğdır Necip Fazıl  Kısakürek Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri aldı. Gödekli köyünden yoğun katılımın olduğu yarışma iyi dilek ve temennilerle sonlandırıldı.

23-12-201923-12-201923-12-2019

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.