IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İMKB Anadolu Lisesinde 15 Temmuz Şehitleri köşesi Açıldı.

İMKB Anadolu Lisesinde 15 Temmuz Şehitleri köşesi Açıldı.         15 Temmuz darbe girişimi gecesinde yaşanan kahramanlıkları unutturmamak amacıyla Iğdır  İMKB Anadolu Lisesi’nde 15 Temmuz Milli İrade Köşesi açıldı.      
İMKB Anadolu Lisesinde 15 Temmuz Şehitleri köşesi Açıldı.

 

          Okul Müdürü Yılbay Güngör başkanlığında Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Özge Özen, Rehber Öğretmen Metin Geyik ile Türk

Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Burak Eşkin tarafından hazırlanan  Köşenin açılışını Iğdır Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt yaptı.

           Hakan Cırıt, 15 Temmuz gecesinde gerçekleştirilen hain darbe girişimine karşı milletin bir kahramanlık destanı yazdığını belirterek, “O gece milli şuur ortaya çıktı. Milletimiz özgür iradesiyle seçtiği Cumhurbaşkanına ve Meclisine sahip çıktı. Vatan, millet, bayrak sevgisi, yüreğinde Allah sevgisi olan halkımız ellerinde sadece Türk Bayrağı ile F-16’lara, helikopterlere, tanklara ‘dur” diyerek tıpkı Çanakkale’deki gibi kahramanlık destanı yazdı” dedi.

          Okul Müdürü Yılbay Güngör, de “Türk Milleti tarih boyunca büyük olaylara şahitlik etti. Bir millet hürriyet ve bağımsızlık şuuruyla ayakta kalır.

 

15 Temmuz’da 17 yaşından 60 yaşına kadar bütün milletimiz bu şuura sahip olduğunu gösterdi.Bizde okul olarak 15 Temmuz şehitlerini anmak adına bu köşeyi hazırladık” şeklinde konuştu. 

10-02-201710-02-2017

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.