IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İMKB ANADOLU LİSESİ’NDE KUTLU DOĞUM HEYECANI YAŞANIYOR

İMKB ANADOLU LİSESİ’NDE KUTLU DOĞUM HEYECANI YAŞANIYOR                      Iğdır  İMKB Anadolu Lisesi Kutlu Doğum Haftası programı düzenlendi
İMKB ANADOLU LİSESİ’NDE KUTLU DOĞUM HEYECANI YAŞANIYOR

İMKB ANADOLU LİSESİ’NDE KUTLU DOĞUM HEYECANI YAŞANIYOR

                     Iğdır  İMKB Anadolu Lisesi Kutlu Doğum Haftası programı düzenlendi

                   Anadolu Lisesi’nin düzenlediği Kutlu Doğum Haftası programına katılan Iğdır İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt,”Öncelikle bu programı düzenleyen idareci ve öğretmen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Böyle programların olması bizleri sevindiriyor. Bizim zamanımızda Mevlid, Regaib gibi kandilleri sadece camilerde kutlardık. Şimdi ise okullarımızda da böyle programları görebildiğimiz için yüce Rabbime şükürler olsun. Hepimizin bildiği gibi Peygamberimiz Hz. Muhammed ( s.a.v.) Miladi 571 yılı Nisan ayının 20`sine rastlayan Rebiulevvel ayının 12. Pazartesi gecesi sabaha karşı Mekke’de doğdu. Allah’ı anmak sadece Ramazan ayında olmuyor; çünkü Cenab-ı Allah her zaman bizimle beraberdir. Peygamber yaşayan bir Kur’an ve bize önder bir kişiliktir. Bizler de bu önder kişiliği çok iyi okumalıyız, hangi konularda ne tür tepkiler göstermiş,neler yapmış, bunları çok iyi öğrenmemiz gerekiyor.”dedi.

               Iğdır İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt’ın konuşmasının ardından programa  Kur’an-ı Kerim tilaveti, “Kız Çocuklarının Önemi” adlı tiyatro gösterisi, “Anneciğim” adlı ilahi, “Reci Olayı” adlı tiyatro gösterisi, “Şehitler Ölmez” adlı ilahi grubu, “Yağmur” şiiri ve “Kırk Yaşındasın” adlı şiirle devam edildi.

               Iğdır İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, programda görevli olan öğrencilere  Hz.Muhammed’in Hayatı adlı kitabı ve İslam İlmihali’ni hediye etti.

      Programın sonunda Iğdır İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, İMKB Anadolu Lisesi   Müdürü Yılbay Güngör’ü , programın hazırlanmasında emeği geçen tüm öğretmen ve

Öğrencileri tebrik etti.

11-04-201611-04-201611-04-201611-04-201611-04-201611-04-2016

İrfan Caddesi Merkez IĞDIR - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.