IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İMKB Ortaokuluna Kuran-ı Kerim sınıfı açıldı.

İMKB Ortaokuluna Kuran-ı Kerim sınıfı açıldı. Iğdır Merkeze bağlı İMKB İlokul/Ortaokuluna Kuran-ı Kerim sınıfı açıldı.          
İMKB Ortaokuluna Kuran-ı Kerim sınıfı açıldı.

İMKB Ortaokuluna Kuran-ı Kerim sınıfı açıldı.

      Iğdır Merkeze bağlı İMKB İlokul/Ortaokuluna Kuran-ı Kerim sınıfı açıldı.

         Iğdır Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt , tarafından açılışı yapılan Kuran-ı Kerim sınıfında konuşan Hakan Cırıt,      Dini ilimlerle dünyevi ilimleri ayrım yapmadan bütünlediklerini, değerler eğitimi kapsamında Kuran-ı Kerim’i anlamanın ve hayata tatbik etmenin çocuklarımızın iyi bireyler haline gelmesine vesile olacağını ve onları mutlu edeceğini ifade etti.

              Daha sonra öğrenciler, Kuran-ı Kerim ve mealini okudular.

                  Açılış sonrası bir süre öğrencilerle sohbet eden İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, derslik sisteminin eğitime sağladığı katkılardan bahsederek Kuran-ı Kerim sınıfının oluşmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

 

         Okul Müdürü Yakup Kutluay,’da İMKB ortaokulu olarak Peygamberimizin hadisi şerifinde de belirttiği üzere “Sizin en hayırlınız Kuran-ı öğrenen ve öğretendir.” Sözünden yola çıkarak Kuran ahlakıyla büyüyen ve hayırlı bir nesil yetiştirmek amacıyla öğretmen arkadaşlarımızın maddi ve manevi desteği ile böyle bir projenin oluşmasına imkan sağladık öğrencilerimize hayırlı olsun dedi. 

23-04-201723-04-201723-04-201723-04-201723-04-2017

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.