IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İŞKUR ELAMANLARI HİZMET İÇİ EĞİTİME ALINDILAR

                     İŞKUR ELAMANLARI HİZMET İÇİ EĞİTİME ALINDILAR            Iğdır İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde bulunan pansiyonlu ortaöğretim kurumlarında çalışan personellere hijyen konusunda seminer verildi.
                     İŞKUR ELAMANLARI HİZMET İÇİ EĞİTİME ALINDILAR

                     İŞKUR ELAMANLARI HİZMET İÇİ EĞİTİME ALINDILAR

           Iğdır İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde bulunan pansiyonlu ortaöğretim kurumlarında çalışan personellere hijyen konusunda seminer verildi.

          Kurtuluş ilkokulunda verilen Pansiyonlu ortaöğretim kurumlarında iş kur ve hizmet alımı yapılarak çalıştırılan personellere yönelik hizmet içi eğitim semineri ilgi gördü.

                Açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, “Sizler geleceğimiz olan öğrencilerimize kahvaltı, yemek hazırlayan onların kaldığı odalardan sorumlu kişilersiniz. Bunun için okul ve kurumlarımızda temizliğe ve hijyene öneme vermeliğiz. Hijyen çok önemli konudur. Görevinizi çok iyi yapınız temizliğe önem veriniz.”dedi.

               Iğdır Milli Eğitim Şube Müdürü Yakup Alhan ‘da ,”Pansiyon yönetmeliği  ve insan ilişkileri konusunda sunum yaparak , “Öğrencilerimizin sağlığı, okullarımızın temizliği bizim için çok önemli bu nedenle pansiyonlu okullarımızda çalışan personel bilmediği konularda bilgilendiriyoruz.. İlk defa böyle bir çalışma yapıyoruz.. Sorumluluğunuz çok büyük anlatılanları iyi dinleyin uygulamasını yapın sık sık denetime geleceğiz..”şeklinde konuştu.

 

                   Daha sonra Besti Aydeniz  Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi yiyecek içecek hizmetleri  öğretmeni Ayşe  Ergin tarafından on okul personeline  hijyen ve sanitasyon, iyi hijyen uygulamaları, temizlik ve dezenfeksiyon, el yıkama, maske ve bone kullanımı, temizlik ve dezenfeksiyon maddelerinin kullanımı, gıdadaki zararlı maddeler, bulaşma ve bozulmalar, gıda enfeksiyon ve zehirlenmesi konuları kursiyerlere detaylıca aktarıldı..

12-03-201628-03-201628-03-2016

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.