IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

JUDO ŞAMPİYONU MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ TARAFINDAN KABUL EDİLDİ

  JUDO ŞAMPİYONU MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ TARAFINDAN KABUL EDİLDİ          Gençlik ve Spor Bakanlığı, Gençlik Hizmetleri Spor Genel Müdürlüğü, Okul Sporları Birimi ile Judo  Federasyonunun birlikte düzenlediği Gençler Türkiye Liseler arası Judo Şampiyonasında  54 ilden 174 erkek,170 bayan olmak üzere  344 sporcunun katıldığı  müsabakada 55 kiloda şapiyon olan Iğdır Spor  Lisesi Judocusu Mihraç Akkuş, Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt tarafından  kabul edildi.  
 JUDO ŞAMPİYONU MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ TARAFINDAN KABUL EDİLDİ

 

JUDO ŞAMPİYONU MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ TARAFINDAN KABUL EDİLDİ  

              Gençlik ve Spor Bakanlığı, Gençlik Hizmetleri Spor Genel Müdürlüğü, Okul Sporları Birimi ile Judo  Federasyonunun  birlikte düzenlediği Gençler Türkiye Liseler arası Judo Şampiyonasında  54 ilden 174 erkek,170 bayan olmak üzere  344 sporcunun katıldığı  müsabakada 55 kiloda şampiyon olan Iğdır Spor   Lisesi Judocusu Mihraç Akkuş,  Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt tarafından kabul edildi.

        Dalaman Atatürk Spor Salonu’nda düzenlenen, 17 Ocak tarihinde sona eren müsabakalarda Iğdır ilinden katılan  Iğdır Spor Lisesi öğrencilerinden Mihraç Akkuş, Türkiye şampiyonu oldu

          Iğdır Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, Iğdır  Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Kasım Aydoğdu ve okul müdürü Yavuz Bağcı, antrönör Serkan Esenboğa,şampiyonadan başarıyla dönen Mihraç Akkuş´u kabul etti.

             Hakan Cırıt, Mihraç Akkuş´u elde ettiği başarıdan dolayı kutlayarak, “ Türkiye Judo Gençler Şampiyonasında derece almak büyük başarı. Bu şampiyonanın önemi çok büyüktü, burada derece yapan sporcumuz 11-18 Temmuz tarihleri arasında Trabzon’da düzenlenecek olan Okullar Arası Judo Dünya Şampiyonasında, ülkemizi temsil etmeye hak kazandı. Trabzon’da da madalya kazanarak milli takımda  yerini alacağına inanıyorum. Trabzon’da alınacak  madalya 2020 Tokyo Olimpiyatları için mili takıma seçilip katılmak demektir. Başarılar diliyorum.’Sporcularımıza her türlü desteği verdik vermeye de devam edeceğiz. "dedi.

 

         

 28-01-201628-01-2016

İrfan Caddesi Merkez IĞDIR - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.