IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KAPATILAN YAYINEVLERİ

İlgi:  Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü´nün 09/08/2016 tarihli ve 8494194 sayılı yazısı.
KAPATILAN YAYINEVLERİ

İlgi yazıda da belirtildiği üzere, Olağanüstü hal kapsamında, 21.07.2016 tarihli ve 29783 sayılı Resmi Gazete´de yayımlanarak yürürlüğe giren 668 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile darbe teşebbüsü ve terörle mücadele çerçevesinde alınması gereken tedbirlere ilişkin usül ve esasların belirlenmesi ve bazı kurum ve kuruluşlara dair düzenleme yapılması amaçlanmıştır. Alınan tedbirler çerçevesinde, Fethullahçı Terör Örgütüne aidiyeti, iltisakı ve irtibatı olan  gazete ve dergiler ile yayınevi ve dağıtım kanalları da kapatılmıştır.

Buna  göre, Bakanlığımıza bağlı her derece ve türdeki okul/kurum müdürlükleri bünyesinde kurulmuş olan okul kütüphaneleri ile z-kütüphanelerdeki kaynaklar içerisinde yer alan kitap, dergi, gazete, CD, video kaset vb. yayınlardan, ek listede ismi belirtilen  yayınevleri ve dağıtım kanalları kaynaklarından Fethullah Gülen´le ilgili tüm basılı ve teknolojik kaynakların, Milli Eğitim Bakanlığı Okul Kütüphaneleri Yönetmeliği ile Taşınır Mal Yönetmeliği´nin  ilgili hükümlerine göre ayıklanması, hurdaya ayrılması, kayıtlardan çıkarılması  ve imha edilmesi gerekmektedir.

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.