KARAKOYUNLU İLÇESİNE Z KÜTÜPHANE AÇILDI
KARAKOYUNLU İLÇESİNE Z KÜTÜPHANE AÇILDI Iğdır’a bağlı Karakoyunlu ilçesi Gazi YİBO ‘na Z kütüphane açılarak hizmete sokuldu.KARAKOYUNLU İLÇESİNE Z KÜTÜPHANE AÇILDI
Iğdır’a bağlı Karakoyunlu ilçesi Gazi YİBO ‘na Z kütüphane açılarak hizmete sokuldu.
Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Karakoyunlu Yatılı Bölge Ortaokulunda kurulan Z Kütüphane (Zenginleştirilmiş Kütüphane)’nin açılışını Karakoyunlu ilçesi kaymakamı Kamil Güzel, İl Milli Eğitim Müdürü M.Murat Aydoğdu ,müdür yardımcısı Ahmet Gelal ,Karakoyunlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Cabbar Turan tarafından yapıldı.
Kaymakam Kamil Güzel ´´Çok nezih bir ortam olmuş. Bu konuda okuma faaliyetlerinin artırılması ve yaygınlaşması için kütüphaneler çok önemli. İnşallah öğrencilerimiz en güzel şekilde faydalanacaktır. Bu kütüphanenin kurulmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum´´ dedi.
İl Milli Eğitim Müdürü M.Murat Aydoğdu’da teknoloji ne kadar gelişirse gelişsin kitap olmadan ilmin ve bilimin olma şansının bulunmayacağını söyledi.
Iğdır’da okullarda Kütüphane sayısının gittikçe arttığını belirten Aydoğdu,Kütüphanemizin çocuklarımıza ışık olmasını diliyoruz. Çocuklarımızın en iyi şekilde yetişmeleri için kitabın rolünün çok büyük olduğunu unutmamamız gerekir. Bu kurduğumuz kütüphaneden çocuklarımızın çok iyi faydalanmalarını istiyoruz. Kitapları çocuklarımıza ulaştırma konusunda da çalışmalarımıza son sürat devam edeceğiz" dedi.
Okul Müdürü Fikret Onar yaptığı konuşmada, “Okulumuzun böyle bir kütüphaneye kavuşması bizleri, sevindirmiştir. Emeği geçen herkese teşekkür ederim”dedi.