IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KAZIM KARABEKİR PAŞA´NIN KIZI: “VATANINIZI BAYRAĞINIZI SEVİNİZ”

             KAZIM KARABEKİR PAŞA´NIN KIZI: “VATANINIZI BAYRAĞINIZI SEVİNİZ”                    Kurtuluş Savaşı döneminde doğu cephesi komutanlığını yapan Kazım Karabekir Paşa´nın kızı Timsal Karabekir Yıldıran, babasının adını taşıyan okulu ziyaret edip öğrencilerle bir araya geldi.
             KAZIM KARABEKİR PAŞA´NIN KIZI: “VATANINIZI BAYRAĞINIZI SEVİNİZ”

             KAZIM KARABEKİR PAŞA´NIN KIZI: “VATANINIZI BAYRAĞINIZI SEVİNİZ”

                   Kurtuluş Savaşı döneminde doğu cephesi komutanlığını yapan Kazım Karabekir Paşa´nın kızı Timsal Karabekir Yıldıran, babasının adını taşıyan okulu ziyaret edip öğrencilerle bir araya geldi.

           Iğdır’da babası Kazım Karabekir´in adını taşıyan Kazım Karabekir İlkokulunu  ziyaret eden Timsal Karabekir Yıldıran, okulu gezdikten sonra öğrencilere oyuncak dağıtarak sevindirdi..


            Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği Karabekir, öğrencilere babasının kim olduğunu anlatarak sizin gibi güzel torunlarım olduğu için mutluyum.

          Yıldıran, Vali Vekili Bilgehan Karanfil,vali yardımcısı Mevlüt Özmen ,Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, Okul Müdürü Cemil Taşkın  ile bazı öğretmen ve öğrenciler tarafından çiçeklerle karşılandı. Öğrencilere okulun bahçesinde ve sınıflarda  bir konuşma yapan Yıldıran, Kurtuluş Savaşı ile babasının savaş anılarını anlattı. Babasının, doğu illerinde yetim çocukları okutan, kurslara gönderen bir ‘Yetim babası’ olarak bilindiğini anlatan Karabekir, "Okullarda her konuda kurs vererek onları eğitirdi. Kurduğu okulda yetimhanedeki yavruları için Ağaç Bayramı, Kitap Bayramı ve Beden Eğitimi Bayramı yapardı. Okumak onun için önemliydi. Kitap bayramını, Peygamberimizin (sas) doğum gününde yapmıştı." dedi


            Öğrencilere ´Geleceğin Kazım Karabekir´leri´”Torunlarım “ diye hitap eden Yıldıran, "Burada geleceğin Kazım Karabekir´lerini görüyorum. Derslerinize çalışınız okuyunuz vatana millete hayırlı evlatlar olun geçmişte çok ıstıraplar çekildiğini hatırlatarak, gençlerin, meslekleri ne olursa olsun bir tarihçi kadar tarih bilmeleri gerektiğini söyledi. Karabekir, "Tarihini bilmeyenin coğrafyasını başkaları çizer.." şeklinde konuştu.

             Oyuncakları alan minik öğrenciler ”Çok mutlu olduk teşekkür ederiz. “dediler.

 

                           Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, Timsal Karabekir Yıldıran ile yakından ilgilenerek sınıflarda oyuncak dağıtılmasın destek verdi.

13-04-201613-04-201613-04-201613-04-201613-04-201613-04-201613-04-201613-04-201613-04-2016

İrfan Caddesi Merkez IĞDIR - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.