IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KEP-2 EĞİTİMİNİ TAMAMLAYANLARA SERTİFİKALARI VERİLDİ

KEP-2 EĞİTİMİNİ TAMAMLAYANLARA SERTİFİKALARI VERİLDİ                   Iğdır’da  Kız Çocuklarının Okula Devam Oranlarının Arttırılması Projesi (KEP 2) kapsamında eğitimini tamamlayanlara sertifikaları verildi.  
KEP-2 EĞİTİMİNİ TAMAMLAYANLARA SERTİFİKALARI VERİLDİ

KEP-2 EĞİTİMİNİ TAMAMLAYANLARA SERTİFİKALARI VERİLDİ

 

                Iğdır’da  Kız Çocuklarının Okula Devam Oranlarının Arttırılması Projesi (KEP 2) kapsamında eğitimini tamamlayanlara sertifikaları verildi.

Avrupa Birliği Katılım Öncesi Mali İşbirliği kapsamında finanse edilen KEP 2 kapsamında 120 kişiye üç gün süreyle verilen eğitimin ardında sertifikaları verildi.

                   Anatolya Düğün  salonunda, eğitimin önemi ve öğrencilerin mesleki eğitim olanakları konusunda bilinçlendirilmesi amacıyla Iğdır İl Milli Eğitim Müdürlüğü´nün oluşturduğu 120  kişilik il ziyaret ekiplerine yönelik toplumsal cinsiyet eşitliği, mesleki eğitim ve iletişim becerileri konularında 3 günlük eğitim düzenlendi.

                 Eğitimler, Milli Eğitim Bakanlığı´nın görevlendirdiği uzmanlar tarafından verildi. Eğitimlerin son gününde düzenlenen sertifika töreniyle katılımcılara belgeleri verildi.

                       Sertifika töreninde konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, katılımcıları tebrik ederek, "Bu aldığınız sertifikalar aynı zamanda bir sorumluluğun belgesidir. Sizden beklentimiz bu anlamda büyüktür.  Kız çocuklarımızı okullu yapalım onları başarılı kılalım Toplumun geleceği kız çocuklarımızın elindedir.Dinimizin ve yaşadığımız çağın gerçekleri de bize de kızlarımızı okutmamız gerektiğini gösteriyor.Bir kız çocuğunun okuması bir toplumun bir neslin kurtulmasıdır.Ev ev geziniz zorluklar karşısında yılmayınız.Başarılarınızın devamını diliyorum" dedi.

 

Program, sertifikaların dağıtılmasıyla son buldu

21-01-201621-01-201621-01-201621-01-2016

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.