IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MESLEKİ EĞİTİMDE AŞÇI YARDIMCILIĞI BELGE TÖRENİ DÜZENLENDİ.

                           MESLEKİ EĞİTİMDE AŞÇI YARDIMCILIĞI BELGE TÖRENİ DÜZENLENDİ.                     İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü işbirliği ile yapılan Aşçı Yardımcısı Kursunu bitiren kursiyerlere belgeleri verildi
                MESLEKİ EĞİTİMDE AŞÇI YARDIMCILIĞI BELGE TÖRENİ DÜZENLENDİ.

                MESLEKİ EĞİTİMDE AŞÇI YARDIMCILIĞI BELGE TÖRENİ DÜZENLENDİ.

                    İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü işbirliği ile yapılan Aşçı Yardımcısı Kursunu bitiren kursiyerlere belgeleri verildi

                Mesleki Eğitim Merkezi tarafından açılan kursun belge töreni Mesleki Eğitim merkezinde yapıldı.

                   Açılış konuşmasını yapan Merkez Müdürü Yücel Usta, İstihdama Yönelik açılan kursa 14 öğrenci ile başladıkları 896 saatlik kursu 12 kişinin başarı ile bitirdiğini söyledi.

             Usta, İstihdama yönelik kursların 2016 yılında da açılacağını belirterek desteklerinden dolayı İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt’e ve Çalışma ve İş Kurumu Müdürü Halis Erdoğan’a teşekkür etti. 

                 Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt,’de konuşmasında İş Kur ile işbirliği içinde istihdama yönelik kurslar açıyoruz. Bu tür kursların halkımıza çok faydası vardır.Açtığımız aşçı yardımcılığı kursu en çok ihtiyaç duyulan meslektir. Biz yurtlarımıza yetişmiş personel bulamadığımız için yurtlarımızda öğrencilerimize hizmet satın alma yönetimi ile yemek yediriyoruz. Hâlbuki en iyi yemek yerinde pişen ve sıcak bir şekilde servis edilip yenilen yemektir. Bu kursu bitirip belge alanlar bu tür yerlerde istihdam edilebilir. Bu tür kursları yaygınlaştırmamız lazım. İran’da Avrupa’da 65 yaşındaki bir insan bile bu tür kurslara katılıp belge alabiliyor. Bu kursları yaygınlaştırmalıyız. Bu bir altın bileziktir. Meslek sahibisiniz. Mesleki Eğitimin yaşı yoktur. Herkes bir meslek sahibi olabilir. Önemli olan işi severek yapmak başarıya ulaşmaktır. Sizlerde işinizi sevin en iyi şekilde yapın. Mesleğinizi en iyi şekilde yapacağınıza inanıyorum başarılar diliyorum.”dedi.

                Çalışma ve İş Kurumu Müdürü Halis Erdoğan’da “Bu tür kursları yaygınlaştıracaklarını. Herkesin bir meslek sahibi olması gerektiğine vurgu yaptı. Erdoğan,”Bu kursu bitirenler müdürlüğümüze başvursunlar elaman arayan iş yerlerine yönlendirebiliriz ”dedi.

            Daha sonra kursu başarı ile bitirenlere belgeleri Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, Çalışma ve İş Kurumu Müdürü Halis Erdoğan, Müdür yardımcıları Ahmet Gelal,Muhittin Yücel,Şube müdürleri Cevdet Parlar,Süleyman Akkuş,Cabbar Turan, Memet Tüzen,Adnan Ok,iş kur müdür yardımcısı  Asker Çiftlik  tarafından verildi.

            Kursu bitiren Beden Eğitimi öğretmeni olan fakat atanmayan Elif Salur,”Bu kurstan çok şeyler öğrendim. Öğretmenliğe atanamadım. Ama bu belge ile iş bulabilirim. ”dedi.

 

            Yine 4 çocuk annesi Nahide Kösen’de ailesi tarafından okutulmadığını bu kursu bitirerek bir meslek sahibi olduğunu. Çalışmak istediğini belirterek kursu açanlara teşekkür etti. Daha sonra kursiyerlerin kursta öğrendikleri yemeklerin tadına bakıldı.

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.