IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSELERİ 1000 OKUL PROJESİ HİKÂYE YAZMA YARIŞMASI SONUÇLANDI

                 Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri 1000 Okul Projesi kapsamında Iğdır 70. Yıl Cumhuriyet Mesleki Teknik Anadolu lisesinde  düzenlenen hikaye yazma yarışması sonuçlandı.
MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSELERİ 1000 OKUL PROJESİ HİKÂYE YAZMA YARIŞMASI SONUÇLANDI

MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSELERİ 1000 OKUL PROJESİ HİKÂYE YAZMA YARIŞMASI SONUÇLANDI

               Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri 1000 Okul Projesi kapsamında Iğdır 70. Yıl Cumhuriyet Mesleki Teknik Anadolu lisesinde  düzenlenen hikaye yazma yarışması sonuçlandı.

              Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Rohat Hun'un öncülüğünde düzenlenen Yarışma da dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

              Yarışmada birincilik ödülünü "Şafak" adlı hikayesiyle 11-B sınıfından Gülten Karataş kazandı.Hikayesinde sokaklarda flüt çalarak geçimini sağlayan Şafak adlı bir çocuğun ve onun tek dostu olan kedisi Melodi'nin yaşama tutunma mücadelesini oldukça etkili bir şekilde aktaran Gülten Karataş'a ödülünü okul müdürümüz Yılbay Güngör takdim etti.

               İkincilik ödülünü ise 11-B sınıfından Rabiya sarıtaş ile 11-C sınıfından Zehra Yenigün paylaştı.Ödüllerini okul müdür yardımcımız Yakup Anuk takdim etti.

               Yarışmanın üçüncülük ödülünü 11-B sınıfından Şahin Tekik kazandı. Ödülünü de Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenimiz Rohat Hun takdim etti.

              Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri 1000 okul projesi kapsamında yapılan yarışmada verilen ödüllerin ardından okul müdürü Yılbay Güngör yaptığı açıklamada " Öğrencilerimizi okumaya ve yazmaya teşvik edici etkinliklere, projelere önem veriyoruz. Bugün bir daha gördük ki oldukça yetenekli öğrencilerimiz var. Öğrencilerimizi başarılarından dolayı tebrik ediyorum. Öğrencilerimizin bu hikayelerini bir araya getirip bir kitap haline getirmeye çalışacağız." dedi.

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.