IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MEV ANADOLU LİSESİ 15 TEMMUZ DEMOKRASİ ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA PROGRAMI HAZIRLADI

MEV ANADOLU LİSESİ 15 TEMMUZ DEMOKRASİ ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA  PROGRAMI HAZIRLADI Iğdır Milli Eğitim vakfı Anadolu Lisesi (MEV)  15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Günü  adı altında bir program düzenledi.  
MEV ANADOLU LİSESİ 15 TEMMUZ DEMOKRASİ ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA  PROGRAMI HAZIRLADI

MEV ANADOLU LİSESİ 15 TEMMUZ DEMOKRASİ ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA  PROGRAMI HAZIRLADI

Iğdır Milli Eğitim vakfı Anadolu Lisesi (MEV)  15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Günü  adı altında bir program düzenledi.

 Gençlik Merkezi konferans salonunda düzenlenen Programa Milli eğitim Müdür vekili Murat Aydoğdu, Şube müdürleri Mehmet Tüzen, Süleyman Akkuş, okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Programda konuşan Okul Müdürü Naci Aydın,” Bugün, burada, 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Günü için toplanmış bulunmaktayız. Hatırlanacağı üzere, okulumuz kapalı ve bizler yaz tatilindeyken, 15 Temmuz gecesi, ülkemizi, milletimizi, demokrasimizi, Cumhuriyetimizi, aydınlık geleceğimizi yok etmek isteyen vatan hainleri harekete geçmiş, milletin silahlarını yine bu aziz ve fedakâr millete doğrultarak kanlı bir darbe girişiminde bulunmuşlardı.

Şanlı milletimiz, darbe girişimini, sokakları ve meydanları doldurarak, ölümü göze alarak başarısızlığa uğrattı.

Şehitlerimiz ve gazilerimiz, 15 Temmuz gecesi, cesaretleriyle, dirayetleriyle, kararlı ve dik duruşlarıyla tarih yazdılar. Hiç şüphesiz ki, şehitlerimiz, kalplerimizdeki mümtaz yerlerini daima muhafaza edeceklerdir. Artık her yıl, 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nde kendilerini gönülden yâd edecek, hatıralarını gelecek nesillere aktaracağız.

15 Temmuz’da, meydanlarda, tıpkı Çanakkale’de, İstiklal Savaşımızda olduğu gibi, tüm fertleriyle tek yürek olmuş, iradesini bir avuç darbeciye çiğnetmeyen büyük Türkiye vardı.

Milletimiz, o gece, tıpkı 717 yıl önce Söğüt’te, 563 yıl önce İstanbul’da olduğu gibi, Anadolu topraklarını istikbali olarak gördüğünü tüm dünyaya haykırmıştır. Milletimiz, bu ülkeyi bölmek isteyen saldırganlara karşı Çanakkale’de, Dumlupınar’da ne cevap vermişse, 15 Temmuz’da da aynı cevabı verdi.

“Vatan bölünmez, bayrak inmez!”

Türkiye’yi parçalayacaklarını, devleti teslim alabileceklerini sanarak, 15 Temmuz gecesi harekete geçen hainler, aynı gün milletimiz tarafından hüsrana uğratılmışlardır. Bu darbe girişimi milletimize, Meclisimize, demokrasimize, Cumhuriyetimize, aydınlık yarınlarımıza yapılmıştır.

Bu silahlı darbe girişiminin başarısızlığa uğratılmasıyla, Türkiye, artık yeni bir döneme girmiştir. Bu güzel ülke, artık, 15 Temmuz öncesinden daha güçlüdür. “dedi.

            Programda şiirler okundu 15 Temmuz oratoryosu dinleyenleri duygulandırdı. Oratoryo da bazı öğrenciler, Şehit Ömer Halis Demir,bazıları Iğdırlı şehitler, Bülent Aydın, Bülent Yurtseven olarak seyirciye seslenmesi duygulu anların yaşanmasına neden oldu.

            Milli Eğitim Müdür vekili Murat Aydoğdu, program sonunda yaptığı konuşmada, “ Okul Müdürü, idareci, öğretmen ve öğrencileri tebrik ederek,”Güzel bir program çok duygulandım gözlerim doldu. Emeği geçenleri kutluyorum. Allah ülkemize bir daha böyle bir darbe girişimi yaşatmasın Türk devleti ve milleti olarak büyük bir tehlike atlattık. Bu da Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve demokrasiye bağlı Türk milleti sayesinde oldu.15 Temmuz FETÖ darbe girişimini unutmayacağız. Şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum.”şeklinde konuştu.

10-05-201710-05-201710-05-2017

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.