IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MEV ANADOLU LİSESİ BASKETBOL TAKIMI İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜNÜ ZİYARET ETTİ

MEV ANADOLU LİSESİ  BASKETBOL TAKIMI İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜNÜ ZİYARET ETTİ              Iğdır Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nce düzenlenen Gençler Erkek Basketbol  İl Birinciliği müsabakaları sonucunda 1. Olan MEV Anadolu Lisesi basketbol takımı, Okul Müdürü Naci Aydın ve Beden Eğitimi Öğretmeni Kürşat Uruş  eşliğinde, İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt’ı  makamında ziyaret etti.
MEV ANADOLU LİSESİ  BASKETBOL TAKIMI İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜNÜ ZİYARET ETTİ

MEV ANADOLU LİSESİ  BASKETBOL TAKIMI İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜNÜ ZİYARET ETTİ

             Iğdır Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nce düzenlenen Gençler Erkek Basketbol  İl Birinciliği müsabakaları sonucunda 1. Olan MEV Anadolu Lisesi basketbol takımı, Okul Müdürü Naci Aydın ve Beden Eğitimi Öğretmeni Kürşat Uruş  eşliğinde, İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt’ı  makamında ziyaret etti.

                      Okul Müdürü Naci Aydın,13 -15 Nisan tarihlerinde bölge basketbol müsabakalarına katılmak için gideceklerini 12 takımla yarışacaklarını, gitmeden önce ziyarete geldiklerini söyledi.

                              İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, ‘de öğrencileri kazandıkları bu başarıdan dolayı tebrik ederek öğrencilerle bir süre sohbet ederek ,sporda başarılı olan bireylerin aynı zamanda zeki ve çalışkan insanlar olduklarını, bu nedenle hem okul hayatında, hem de spor hayatında başarıyı bir arada yürütebilmenin temel prensibimiz olması gerektiğini ifade etti.

                         Cırıt,“Ben sizlerden gerek sportif başarılarınızla, gerekse akademik başarılarınızla okuldaki diğer arkadaşlarınıza örnek olmanızı istiyorum. Grup müsabakalarında başarılar diliyorum “ dedi.

 

            Öğrencilere nasihat eden Cırıt, şunları söyledi:”Spor yapın enerjinizi atın sporla dersleri bir arada götürün. Bu sporu Üniversitede sürdürün.Spor sizi düzenli disiplinli bir çalışmaya yöneltir derslerinizde de başarılı olursunuz.Her yarışma önemli, Sosyal faaliyetlere katılın. İlimizi en iyi şekilde temsil edin. Mücadeleyi elden bırakmayın, centilmenliği de . Kazanmanız kaybetmeniz pek önemli değil. Kazanmak için mücadele edin ama centilmenliği elden bırakmayın. Taşkınlık yapmayın. Başaracağınıza inanıyorum. İyi bir spor insanın şahsiyetini geliştirir olgunlaştırır. Herkesin bir fikri düşüncesi olabilir. Saygı duyun ama vatan, bayrak, millet sevgisinden yoksun olan birliğimiz bozmaya yönelik fikirlerden davranışlardan uzak durun. Hep sevgi ile dolu olun, kimsenin sizi ve ailenizi üzmesine izin vermeyin. Terör ve bölücü fikirlerden uzak durun dersinize çalışın sporunuzu yapın geleceğin milli basketbolcusu olun”

11-03-201611-03-201611-03-201611-03-201611-03-2016

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.