IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ İLE KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜNDEN MUHTEŞEM ŞEHRİYAR ŞİİR DİNLETİSİ

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ İLE  KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜNDEN  MUHTEŞEM ŞEHRİYAR ŞİİR DİNLETİSİ              Iğdır Valiliğinin emirleri doğrultusunda İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile  Kültür ve  Turizm müdürlüğünün ortaklaşa olarak hazırladıkları “Şehriyar Şiir” dinletisi yapıldı.
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ İLE  KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜNDEN  MUHTEŞEM ŞEHRİYAR ŞİİR DİNLETİSİ

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ İLE  KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜNDEN  MUHTEŞEM ŞEHRİYAR ŞİİR DİNLETİSİ

             Iğdır Valiliğinin emirleri doğrultusunda İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile  Kültür ve  Turizm müdürlüğünün ortaklaşa olarak hazırladıkları “Şehriyar Şiir” dinletisi yapıldı.

           Iğdır valiliğinin talimatları doğrultusunda Kültür sarayında yapılan etkinlik dinleyenleri büyüledi.

          Milli Eğitim müdürü Hakan Cirit ,Iğdır Kültür ve Turizm Müdürü Osman Engindeniz, tarafından organizesi yapılan programda Şehriyarın şiirleri, okundu.Hayat hikayesi anlatıldı.

          İran ‘ın Tebriz şehrinden gelen iki şair “Savalan Dağından Tebriz’den,Şehriyar’ın şeherinden ,serin sulu bulaklardan sizlere selam getirmişem”Gösterdiğiniz misafirperverlikten dolayı  Kendimizi, kendi evimizde hissettik.Vali Davut Haner beye yetkililere teşekkür ediyorum demeleri salonda büyük alkış aldı.

            “Heydar Babaya Selam ve çeşitli şiirlerin okunmasının ardından Şehriyarın hayat hikayesi slayt gösterisi ile sunuldu.

Program sonunda Vali Davut Haner Tebriz’den gelen iki    şaire plaket verdi.  Iğdır Valiliği, Milli Eğitim ve Kültür müdürlüğünün müştereken düzenlemiş oldukları bu kültürel faaliyet, ile dinleyicileri şiirin güzelliğine Şehriyar’ın şiir dünyasına yolculuk yaptırdı.
            Toplantı sonuna kadar salonu hınca hınç doldurulan dinleyiciler bu güzel etkinlikten dolayı Iğdır valisi ve yetkililere  teşekkür ettiler.
               Programa Iğdır Valisi Davut Haner, 5.Hudut Alay Komutanı Ekrem Küçükberber, ,  Vali Yardımcısı, Bilgehan  Karanfil,Emniyet  Müdürü Yüksel Babal, Jandarma Alay Komutanı Mustafa  Ulus daire müdürleri vatandaşlar katıldı.

 

Program sonunda vali Davut Haner, programda emeği geçenleri tebrik etti.

11-03-201611-03-201611-03-201611-03-201611-03-201611-03-201611-03-201611-03-201611-03-201611-03-2016

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.