IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürlüğünde Hayat Boyu Öğrenme Komisyonu toplantısı yapıldı.

Milli Eğitim Müdürlüğünde Hayat Boyu Öğrenme Komisyonu toplantısı yapıldı.                     Yaygın Eğitim Kurumları Yönetmeliğinin 58. Maddesi  gereği; 2014-2015 eğitim-öğretim yılının Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İş Birliği Komisyonu ikinci toplantısı Milli Eğitim  Müdürlüğü Toplantı Salonunda yapıldı.                         
Milli Eğitim Müdürlüğünde Hayat Boyu Öğrenme Komisyonu toplantısı yapıldı.

Milli Eğitim Müdürlüğünde Hayat Boyu Öğrenme Komisyonu toplantısı yapıldı.

                    Yaygın Eğitim Kurumları Yönetmeliğinin 58. Maddesi  gereği; 2014-2015 eğitim-öğretim yılının Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İş Birliği Komisyonu ikinci toplantısı Milli Eğitim  Müdürlüğü Toplantı Salonunda yapıldı.

                Milli eğitim Müdürü Hakan Cırıt’in başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda; 2014-2015 eğitim -öğretim yılı ikinci dönemin değerlendirilmesi, 2015-2016 eğitim-öğretim yılı birinci döneminde işbirliği ile açılacak kursların planlanması, "Okullar Hayat Olsun Projesi" kapsamında açılacak kursların durumunun görüşülmesi, 2015-2016 eğitim-öğretim yılında yapılacak seminer, sergi, gezi, panel ve konferansların planlanması, Faaliyette olan kursları değerlendirildi.

                 Toplantıya kurum müdürleri, amirleri  ve okul müdürleri  katıldı.

              Hayat boyu öğrenme şube müdürü Mehmet Tüzün, halk eğitim bünyesinde halka yönelik açılan kurslar ve Öğrencileri destekleme kursları hakkında bilgi verdi.                               

                   Milli eğitim Müdürü Hakan Cırıt ise yaptığı konuşmada; Hayat Boyu Öğrenmenin daha çok halkımıza meslek edindirme ve ileriye dönük plan çerçevesinde gerçekleşmesi gerektiğini belirtirken TİG Kaynakçılığı,Doğal Gaz tesisatçılığı,   Kalorifer Ateşleyiciliği, Hasta Bakımı, Yaşlı Bakımı, Çocuk Bakıcılığı gibi mesleklerin Iğdır açısından önemine değindi.

Cırıt; Bu alanlarda İŞKUR vasıtasıyla kurslar açılması gerektiğini belirtti.

                              Cırıt,    Hayat Boyu   Öğrenme  çalışmaları kapsamında kurumlar arası işbirliğini en üt düzeye çıkarmalıyız. Dersanelerin kapanmasıyla öğrencileri destekleme  kursları açıyoruz. Ekim ayı ile birlikte kurslar açılacaktır. Okula devam eden öğrencilerimize okullarında veya başka okulda. Mezun öğrencilerimiz içinse halk eğitim merkezinde kursalar ücretsiz olarak açılmıştır. Bütün öğrencilerimiz internet üzerinden kayıt yaptırabilir. Amacımız halkın en alt tabakasına kadar inip onları bilinçlendirmek iş meslek sahibi yapmaktır. Onları terör örgütlerinin etkisine girmelerini engellemektir. Bunun için halkımızı eğitmeliyiz. Iğdır gelecekte yapılan yatırımlarla bir eğitim üssü olacaktır.”dedi.

 

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.