IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNDE I .TEOG SINAVLARI İLE İLGİLİ DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNDE  I .TEOG  SINAVLARI İLE İLGİLİ  DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI             Iğdır Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, Şube Müdürleri Cevdet Parlar ve Cabbar Turan ile birlikte I.TEOG  sınavında alınan başarı oranlarını mercek altına alarak Ortaokul müdürleriyle gurup toplantıları yapıyor.
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNDE  I .TEOG  SINAVLARI İLE İLGİLİ  DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNDE  I .TEOG  SINAVLARI İLE İLGİLİ  DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

            Iğdır Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, Şube Müdürleri Cevdet Parlar ve Cabbar Turan ile birlikte I.TEOG  sınavında alınan başarı oranlarını mercek altına alarak Ortaokul müdürleriyle gurup toplantıları yapıyor.

            Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda yapılan 6 gün süren toplantıya guruplar halinde Ortaokul müdürleri ve ilgili öğretmen ve idareciler ile şube müdürleri  katılarak I.TEOG sınavında alınan başarı oranının masaya yatırıldığı, başarısızlık nedenleri ve başarıyı artırmanın yollarının tartışılarak strateji belirlendiğini belirtildi.

            Toplantıda okul müdürlerine 2015-2016 öğretim yılı dönemi kasım ayında yapılan TEOG sınavı ile ilgili değerlendirme ve 2’nci dönemde nisan ayında yapılacak olan II.TEOG sınavı ile ilgili bilgilendirme yaptıklarını belirten İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt,”Iğdır’da TEOG sınavında başarılı olunması için çalışma başlattık. Öğrencilerin başarısız oldukları derslerle ilgili 2015-2016 eğitim öğretim yılı 2’nci döneminde ne tür çalışmalar yapılacağı, destekleme ve yetiştirme kursları, sınav öncesi, sınav uygulaması ve sınav sonrasında yapılacak iş ve işlemler ile ilgili konuları konuşuyoruz. Hangi okul neden başarısız veya neden başarılı bunların analiz raporlarını çıkarıyoruz. Başarısız okul müdürlerine başarıyı artırması için rehber oluyor yol gösteriyoruz. I.TEOG Sınavı ile  ilgili bir durum değerlendirmesini sayısal veriler üzerinden yapıyoruz.”dedi.

            Şube Müdürleri Cevdet Parlar ve Cabbar Turan’da I. TEOG Sınavının değerlendirmesinden sonra II. TEOG Sınavında başarıyı arttırabilmek için okullarda  nelerin yapılabileceği, başarıyı arttırmak konusunda ne gibi tedbirlerin alınacağı hususlarında görüşlerini dile getirdiler. Okul Müdürleri de toplantı gündemiyle alakalı düşüncelerini dile getirdiler.

              Toplantı sonunda konuşan  Iğdır Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt  ilin  başarısını arttırması için ilgili öğretmenlerimize ve yöneticilerimize büyük görevler düşüyor, başarı için rutinin dışına çıkılmalı, mevcut başarının artırılması için ekip halinde çalışma yapmalıyız..Bu başarıyı katlayarak arttırmak için daha sıkı ve disiplinli bir çalışma yürüteceğiz, eğitim başarımızı ve eğitim kalitemizi arttırmak için elimizden ne geliyorsa yapacağız. Daha çok çalışacağız ve daha çok başarılı olmaya gayret sarf edeceğiz" dedi.

               Yapılan konuşmanın ardından okul müdürlerine okullarının ders bazında ortalamalarını görme ve diğer okulların puanlarıyla karşılaştırma imkânı sağlandı.

 

 

 19-02-201619-02-201619-02-201619-02-201619-02-2016

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.