IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ , 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ ANADOLU LİSESİNİ ZİYARET ETTİ.

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ , 15 TEMMUZ  ŞEHİTLERİ ANADOLU LİSESİNİ ZİYARET ETTİ.                Göreve geldiği günden beri okul ziyaretlerini sürdüren  Okulların fiziki durumlarını yerinde görmek, İdareci, öğretmen ve öğrencilerle paylaşımda bulunmak amacıyla okul ziyaretlerine devam eden Iğdır Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen, 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesini ziyaret etti.    
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ , 15 TEMMUZ  ŞEHİTLERİ ANADOLU LİSESİNİ ZİYARET ETTİ.

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ , 15 TEMMUZ  ŞEHİTLERİ ANADOLU LİSESİNİ ZİYARET ETTİ.

               Göreve geldiği günden beri okul ziyaretlerini sürdüren  Okulların fiziki durumlarını yerinde görmek, İdareci, öğretmen ve öğrencilerle paylaşımda bulunmak amacıyla okul ziyaretlerine devam eden Iğdır Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen, 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesini ziyaret etti.

            Okul Müdürü Ekber  Acar tarafından karşılanan Gönen, Öğretmen ve öğrencilerle sohbet ederek okulu gezdi.

            Öğretmenlerle toplantı yapan Müdür Gönen,” Bir taraftan yönetici diğer taraftan aile babasıyız. Bizlerin çocukları da diğer okullarda sizler gibi kıymetli öğretmenlerimize emanet edilmiş çocuklar. Dolayısıyla buraların başarısını, biz farklı pozisyonlarımız olarak ayrı ayrı değerlendiriyoruz. Aile babası olarak baktığımızda okulların başarısının farklı bir manası var, İçinde yaşadığımız coğrafyada güçlü olmamızın gereği var. Güçlülüğün de ifadesi çok farklı. Biz yeraltı zenginlikleri, tarih ve kültür, askeri güç olarak güçlü olabiliriz fakat bunların arasında en önemli güç iyi eğitilmiş insan gücü olarak güçlü olabilmek. Tarihe baktığımızda her şeyini kaybetmiş milletlerin Almanya ve Japonya örneğinde olduğu gibi eğitilmiş insan gücü sermayesine dayanarak kaybettiklerinin hepsini geri getirmişler ama çok büyük zenginliklere sahip olup, eğitilmiş insan gücünde sıkıntısı olanlar ellerindekini kaybetmek durumunda kalmışlar. Bizlerin sizlerden beklentileri, iyi eğitilmiş, vatanını, milletini seven, geleceğe ait de bizde ümit oluşturabilecek iyi eğitilmiş fertler yetiştirebilmek. Sizler, geleceğin mimarları, geleceğimize yön verecek gençlerimizi yetiştirecek kişiler olarak çok kıymetlisiniz. Onun için her bir okulumuza, her bir öğretmenimize ayrı bir kıymet atfediyoruz. Bunun da farkında olduğunuza inanıyoruz. Herkes kendi okulunda, başarıyı sağlarsa bunlar il başarısına, ülke başarısına yansıyacaktır. Belki insanlık adına düşündüğümüzde iyilerin artmasına vesile olacak bir yapı içinde olacaktır diye düşünüyoruz” diye konuştu.

17-01-201917-01-201917-01-201917-01-201917-01-201917-01-201917-01-201917-01-201917-01-201917-01-2019

 

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.