IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürü Aşura Çadırını Ziyaret Etti

Milli Eğitim Müdürü Aşura Çadırını Ziyaret Etti              Iğdır Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt  ve Müdür yardımcıları Ahmet Gelal ve Muhittin Yücel  şehir merkezinde kurulan Aşura çadırını ziyaret ettiler.   
Milli Eğitim Müdürü Aşura Çadırını Ziyaret Etti

Milli Eğitim Müdürü Aşura Çadırını Ziyaret Etti

             Iğdır Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt  ve Müdür yardımcıları Ahmet Gelal ve Muhittin Yücel  şehir merkezinde kurulan Aşura çadırını ziyaret ettiler.
                       Günışığı Derneği Başkanı Av. Serdar Arat,  ile çadırda bir süre sohbet eden Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt  : "Peygamber efendimizin torunu Hz. Hüseyin´e yapılan zulüm tüm insanlığı üzmekte, yasa boğmaktadır. Şehadetinin 1335. yılında Seyyidü’ş-Şüheda Hz. Hüseyin Efendimizi, Kerbela

Şehitlerini ve bugüne kadar hak, hakikat, hürriyet, adalet, ahlâk, erdem ve fazilet için, izzet ve şeref

 

için can veren bütün şühedayı rahmet ile anıyoruz." dedi...
            Dernek Başkanı Av. Arat’da " Burada Hz. Peygamberimiz (sav)´in torunu Hz. Hüseyin (as)´a yas tutmaktayız. Bu çadırın anlamı da Hz. Hüseyin (as) Şehit olduktan sonra bacısı Hz. Zeynep´in yetim kızları ve çocukları toplayıp muhafaza ettiği çadırı temsil etmektedir." dedi.

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.