IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ERCAN BUDANUR ÜCRETLİ ÖĞRETMENLERLE TOPLANTI YAPTI

  MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ERCAN BUDANUR ÜCRETLİ ÖĞRETMENLERLE TOPLANTI YAPTI  Iğdır Milli Eğitim Müdürü Ercan Budanur Iğdır’a atanan ücretli öğretmenlerle toplantı yaptı.            
 MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ  ERCAN BUDANUR ÜCRETLİ ÖĞRETMENLERLE TOPLANTI YAPTI

 

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ BUDANUR ÜCRETLİ ÖĞRETMENLERLE TOPLANTI YAPTI

 Iğdır Milli Eğitim Müdürü Ercan Budanur Iğdır’a atanan ücretli öğretmenlerle toplantı yaptı.

            Ziya Gökalp Ortaokulu konferans salonunda ücretli öğretmenliğe hak kazanan öğretmenler ile uyum toplantısı yapan Ercan Budanur,”Sorumluluğunuz çoktur size emanet edilen öğrencileri en iyi şekilde yetiştirin”dedi.

              47 branş, 31 okul öncesi , 74 sınıf öğretmeni olmak üzere 151 ücretli öğretmen ile bir araya gelen Milli Eğitim Müdürü Ercan Budanur,yaptığı konuşmada şunları söyledi:”Yeni göreviniz hayırlı olsun. Öğretmen demek örnek insan demektir. Öğrencileriniz ve bulunduğunuz yerdeki herkes sizi örnek olarak alır. Bunun için örnek olacaksınız davranışınızla kıyafetinizle konuşmanızla. Özellikle köylerde çalışan öğretmen arkadaşlar daha dikkatli, olmalıdır. Her zaman çevrenizdeki insanlarla iyi ilişkiler içinde olun. Öğretmenlik para için yapılan bir meslek değildir. Kutsal bir meslektir. Geleceğimizi sizler yetiştireceksiniz. Bazı veliler çocuklarını okutmayabilir. Siz ikna ederek çocukları okula kazandırmalısınız. Gelecekte Türkiye’yi 2023 ve 2071 taşıyacak çocuklarımızı vatan, millet, bayrak sevgisi ile yetiştirmeliğiz. Ülkesini seven gençlerimiz. Ülkemizi çağdaş medeniyetler seviyesine çıkaracaklardır. Bunun için onları bilgi dolu yetiştirin. Görevinizi layığı ile yapın akşam kafanızı yastığa koyduğunuzda vicdanen rahat uyuyun. Benim kapım herkese açıktır. Her zaman gelebilirsiz. Kendi sorunlarınız okula sınıfa yansıtmayınız. Yansıttığınız zaman sıkıntılar olur. Sizlerin fedakârca çalışacağına inanıyorum. “

               Öğrencilerimizin başarısını artırmada sizlere büyük görevler düşüyor diyen Budanur,” Görevinizi kadrolu öğretmenlerimiz gibi başarılı bir şekilde yapacağınıza inanıyorum.Sorumluluğunuz çoktur. Size emanet edilen çocuklarımızı en iyi şekilde vatan, millet ,bayrak sevgisi ile yetiştirin. Onlar bizim geleceğimizdir. Veliller ile çevre ile uyum içinde olun.Sizlerin fedakarca çalışıp ilimizde başarıyı artıracağınıza inanıyorum.Yeni görevinizde başarılar dilerim. Unutmayın sınıflarınızda devletimiz temsil ediyorsunuz.”dedi.

 

27-09-201827-09-201827-09-201827-09-201827-09-201827-09-201827-09-201827-09-201827-09-2018

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.