IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ HAKAN CIRIT, OKUL-AİLE BİRLİĞİ BAŞKANLARI İLE TOPLANTI YAPTI.

                MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ HAKAN CIRIT, OKUL-AİLE BİRLİĞİ BAŞKANLARI İLE TOPLANTI YAPTI.                   Iğdır Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, Iğdır’da okullarda görevli Okul Aile Birliği başkanlarıyla toplantı yaptı.               Ziya Gökalp Ortaokulu Salonunda yapılan toplantıya Okul Aile Birliği Başkanları tarafından yoğun katılım oldu.
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ HAKAN CIRIT, OKUL-AİLE BİRLİĞİ BAŞKANLARI İLE TOPLANTI YAPTI.

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ HAKAN CIRIT, OKUL-AİLE BİRLİĞİ BAŞKANLARI İLE TOPLANTI YAPTI. 

                 Iğdır Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, Iğdır’da okullarda görevli Okul Aile Birliği başkanlarıyla toplantı yaptı.

              Ziya Gökalp Ortaokulu Salonunda yapılan toplantıya Okul Aile Birliği Başkanları tarafından yoğun katılım oldu.

              Başkanlar ile İl Milli Eğitim Müdürü fikir alış verişinde bulundular. Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okullara yapılan desteklerden bahseden Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, Okul Aile Birliği Başkanlarının da okullara ve öğretmenlere her türlü desteği sağlamaları gerektiğini ,bu desteklerin kendi çocukları ve okulları için elzem bir durum olduğunu belirtti.

               Okulların Aile Birliklerinin kendileri için çok önemli olduğunu belirten İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt; “Eğitim-öğretim, sosyal kültürel faaliyetler ve okullarımızın fiziki mekanlarının iyileştirilmesi noktasındaki çalışmalarımızın sizden ayrı bir şekilde düşünülmesi asla söz konusu değildir. Bunun için Milli Eğitim Müdürlüğü, diğer idari personel ve okul müdürlüğü ne kadar önemliyse okul aile birliklerimiz de en az o kadar önemlidir. Biz bir başarı beklentisi içerisindeysek, kaliteli eğitimi daha yukarı taşımak noktasında bir gayretimiz var ise, bu sizinle beraber olacaktır. Bu yüzden bizim eğitim öğretim içerisinde attığımız adımlar sizlerle beraber olacaktır. Yani biz bir aileyiz. Dolayısıyla biz yapmış olduğumuz faaliyetleri, hedeflerimizi, ilkelerimizi, önceliklerimizi sizlerle paylaşalım istedik. Yeni eğitim-öğretim yılı içerisinde yeniden görev almış arkadaşlarımızı tanıyalım, onları tek tek dinleyelim, zihinlerdeki sorulara cevap bulmaya çalışalım, varsa önerileri alalım ve beraberce bir istişarede bulunalım, diye bu toplantıları yapıyoruz” diye konuştu.

            Iğdır’ın güzel bir il olduğunu belirten Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt,”Bu güzel ilin insanı da güzeldir. Çok değerli insanlar var. Okumuşu çoktur. İşte bu güzel insan sayısını artıralım. Kendi çocuğunuzu nasıl düşünüyorsak okuldaki öğrenciyi de öğle düşünelim. Devletimiz Sosyal devlet anlayışı içinde Ücretsiz destekleme kursları açtı. 15 bin öğrencimiz faydalanıyor. Devletimizin, bizim derdimiz eğitimdir. Çocuklarımızın en iyi yere gelmesidir. Kaybedecek tek bir ferdimiz yoktur. Öğrencimize sahip çıkacağız.Çocuklarımızı Teog ve Üniversite sınavlarına en iyi şekilde hazırlanacaklardır.EBA (Eğitim Birleşim Ağı) denilen bir sitem vardır burada her türlü sorular vardır bundan faydalanalım.Hafta içi hafta sonu kursları denetliyorum. Öğrencilerimiz memnun. Sizden isteyim diğer velileri bu konuda bilgilendirmenizdir. Onları uyarın onlara ücretsiz kursları anlatın çocukları ile ilgilensinler. Onları iyi yetiştirin. Derdimiz onların iyi yetişmesidir. İyi yetişen, bilgili yetişen bir çocuk, vatanını, milletini, bayrağını, dinini daha iyi bilir daha çok sever sahiplenir.”dedi.

            Iğdır’a 2015 yılında 95 milyon (trilyonluk) yatırım geldiğini belirten Hakan Cırıt, şunları söyledi:”Iğdır’a Türkiye’nin ikinci büyük Halk Eğitim Merkezini yapıyoruz. 24 derslikli Anadolu lisesi, Kız imam Hatip lisesi,,Tuzluca ilçesine Endüstri Meslek lisesi ,Bilim Sanat Merkezi gibi okullar yapıyoruz. Bakanlığımız Iğdır’a büyük önem veriyor 2016 yılında yapılacak yeni yatırımlarla Iğdır’ın gelecekteki 30 yılını sorunsuz tamamlamasını hedefliyoruz.”

              Okul Aile Birliği Başkanlarına tek tek söz vererek sorun ve önerilerini dinleyen Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt’e, başkanlar madde bağımlılığı, çevre düzenlemesi, öğrenci-veli diyaloğu, okul güvenliği, fiziki mekan konularındaki mevcut durum ve taleplerini paylaştılar.

          Toplantı nedeniyle Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt’e  teşekkür eden Okul Aile Birliği Başkanları; “İlk defa düzenlenen bu toplantı gerçekten iyi bir toplantı oldu. Okullarda yaşadığımız sorunlarımızı eğitimin ildeki en üst yöneticisine aktarımını sağladık. İnşallah bu tarz toplantılar belirli dönemlerde düzenlenir ve sorunlara çözümler üretilir” ifadelerini kullandılar.

            Toplantı İl Milli Eğitim Müdürlüğü Bilişim Teknolojileri İl Koordinatörü Özgür Drmuş , EBA (Eğitim Bilişim Ağı) portalının kullanımı ile ilgili katılımcılara bilgi verdi. 

07-01-201607-01-201607-01-201607-01-201607-01-201607-01-201607-01-201607-01-201607-01-201607-01-201607-01-2016

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.