IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ HAKAN CIRIT, TUZLUCA İLÇESİNDE OKUL MÜDÜRLERİ İLE TOPLANTI YAPTI

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ HAKAN CIRIT, TUZLUCA  İLÇESİNDE  OKUL MÜDÜRLERİ İLE TOPLANTI YAPTI           Iğdır’a  bağlı Tuzluca ilçesinde ,Anaokulu, ilkokul ,ortaokul, lise müdürleri,ile  2016-2017 öğretim yılı sene başı eğitim  öğretim   müdürleri toplantısı  yapıldı.             
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ HAKAN CIRIT, TUZLUCA  İLÇESİNDE  OKUL MÜDÜRLERİ İLE TOPLANTI YAPTI

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ HAKAN CIRIT, TUZLUCA  İLÇESİNDE  OKUL MÜDÜRLERİ İLE TOPLANTI YAPTI

          Iğdır’a  bağlı Tuzluca ilçesinde ,Anaokulu, ilkokul ,ortaokul, lise müdürleri,ile  2016-2017 öğretim yılı sene başı eğitim  öğretim   müdürleri toplantısı  yapıldı.

             Halk Eğitim merkezi salonunda  yapılan toplantı, darbe girişimi sonucu şehit olan güvenlik güçleri ve vatandaşların ruhuna dua okunduktan sonra bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, FETÖ/PDY terör örgütü ile mücadele kapsamında okul ve kurumlarca alınacak emniyet ve güvenlik tedbirleri hakkında bilgi vererek , "Şehitlerimize Allah’tan (cc) rahmet, acılı ailelerine,  tüm milletimize baş sağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Bu terörist yapının kendi silahlarımızı, tanklarımızı, kendi halkımıza doğrultarak vatandaşlarımızı şehit ettiler. Özel harekât polislerimizi ve sivil insanlarımızı şehit eden bu alçak yapıyla sonuna kadar mücadele edeceğiz. Bu Ülkeyi asla bunlara teslim etmeyeceğiz. Bu terörist yapıyla ilişkisi olanlarla sonuna kadar mücadele edilecek. Bu terörist yapıyla ilişkisi olanların bildirilmesini ve gereken çalışmaları yapacağız.” diye konuştu.

 

               Cırıt,  Toplantıda  okul müdürlerine “okul maillerinin kontrol edilmesi, resmi yazıların günlük kontrolleri,  öğrenci nakil işlemleri, pansiyonlarla ilgili kontenjan-yerleştirme ve genel hususlar, öğrenci bursları, belirli gün ve haftalar, düzenlenen yarışmalar hakkında öğretmen ve öğrencilerin bilgilendirilmesi, destekleme ve yetiştirme kurslarının önemi, ortaöğretim kurumları yönergesinin gözden geçirilmesi, yazılı sınavların müfredata uygun yapılması, okul kantinlerinin komisyonlar tarafından kontrolü, okul rehberlik komisyonları, e- okul-tefbis- mebbis modülleri, ödenekler, sorumluluk sınavları, başarılı öğretmen ve öğrencilerin ödüllendirilmesi, okul web sitelerinin etkin bir şekilde kullanılması, projelere katılımların artırılması, okul gezileri için gerekli izinlerin takip edilmesi, TEOG’la ilgili iş ve işlemlerin kontrol edilmesi ,okul servisleri,  gibi konuların yanında okulların genel sorunları  konularında uyarıda bulundu.

             İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt; Eğitim bir gönül işidir. Okul ve kurumlarda birlik ve beraberliğin, istişarenin, personel, öğrenci ve veliye değer vermenin, ekip ruhu oluşturmanın eğitimin seviyesinin yükselmesinde etkisi yüksektir.Eğitimin çıtasını yükselteceksek bunu sizlerle birlikte yapacağız, Okul Müdürlerimiz ve beraberlerinde Öğretmenlerimiz okullarımızın başarısını artırmak için böyle bir zamanda, olan olaylara rağmen var gücüyle çalışmalıdır.Sizlerden tüm insanların faydasına olacak, insanlara örnek olacak, ahlakıyla, irfanıyla, edebiyle her türlü değerlerimiz ile teçhiz edilmiş yüreğinde vatan, millet bayrak sevgisi olan bir nesil bekliyoruz. Hepinize başarılar diliyorum. Yeni eğitim-öğretim yılınız hayırlı olsun.” dedi.

                    Milli Eğitim Müdür yardımcısı Murat Aydoğdu’da da yaptığı konuşmada Müdürleri, öğretmen-öğrenci-memur ve diğer personellerin mesai saatlerine, kılık-kıyafet yönetmeliğine uymaları konusunda uyardı.

           Aydoğdu; ”Okullarda aramaların sıklaştırılarak bağımlılık içeren cinsteki maddelerin, delici ve kesici aletlerin okullarımıza alınmamasına dikkat edilmesi gerekir. Okullarımızın çevresindeki yabancı kişilerin uzaklaştırılması için çalışmaların yoğunlaştırılması lazım. Bu konuda daha fazla çaba sarf etmelisiniz. Ayrıca okullarımızdaki etkinlik çalışmalarının artırılarak öğrencilerimizin farklı yeteneklerini keşfetmelerinin sağlanması için çalışmalar yürütün. Yine alt sınıflarda yetişen öğrencilerin gelecek yıllara daha iyi hazırlanmaları için daha yoğun bir çaba göstermeliyiz. Yine ortaöğretim kurumlarımızda YGS, ortaokullarımızda yaklaşan TEOG sınavlarına öğrencilerimizin daha iyi hazırlanabilmesi için deneme sınavlarının daha da sıklaştırmanızı sizlerden istiyoruz“ dedi.

              TEOG ve YGS başarısı hakkında da fikir alışverişinde bulunuldu. Hakan Cırıt, ve beraberindekiler daha sonra çeşitli okulları gezerek incelemelerde bulundu.

 

                Toplantıya Milli eğitim Müdürü Hakan Cırıt, Müdür yardımcısı Murat Aydoğdu,şube müdürü Yakup Alhan, ilçe milli eğitim müdürü Latif Oğur,şube müdürü Ahmet Özkaplan okul müdürleri katıldı.

13-10-201613-10-201613-10-201613-10-201613-10-201613-10-2016

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.