IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ HAKAN CIRIT,"ÇANAKKALE ZAFERİ TÜRK MİLLETİNİN KAHRAMANLIK DESTANIDIR "

MİLLİ  EĞİTİM  MÜDÜRÜ  HAKAN CIRIT,"ÇANAKKALE ZAFERİ TÜRK MİLLETİNİN KAHRAMANLIK DESTANIDIR "          Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, ,Çanakale zaferi Türk milletinin kahramanlık destanıdır Bu zafer Emperyalist güçlere indirilmiş bir tokattır"dedi.
MİLLİ  EĞİTİM  MÜDÜRÜ  HAKAN CIRIT,

MİLLİ  EĞİTİM  MÜDÜRÜ  HAKAN CIRIT,"ÇANAKKALE ZAFERİ TÜRK MİLLETİNİN KAHRAMANLIK DESTANIDIR "

         Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, ,Çanakale zaferi Türk milletinin kahramanlık destanıdır Bu zafer Emperyalist güçlere indirilmiş bir tokattır"dedi.

              Hakan Cırıt,, Çanakkale Zaferi`nin 101. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. 
       Mesajında," aradan geçen uzun yıllara rağmen Çanakkale savaşının tazeliğinden hiçbir şey kaybetmediğini belirterek, bu zaferin önemi gün geçtikçe daha iyi anlaşılıyor. Dün olduğu gibi bugün de Emperyalist devletler ülkemiz üzerinde oyunlar oynamaya savaşla alamadıkları topraklarımızı bölmeye çalışıyorlar."dedi 
       Çanakkale`nin geçilmezliğinin kazanılan zaferle bütün dünyaya ilan edildiğini, 253 bin şehit verildiğini belirten Cırıt, şunları kaydetti: ``Tarihimizin çok iyi bilmek zorundayız. Tarihini bilmeyen ve tarihten ders almayan milletler geleceğe güvenle bakamazlar. Bu gerçeği bütün Türk milleti bilmeli,  Çanakkale savaşları ölümü göze alan bir milletin, yenilmeyeceğini ortaya koymuştur. Bu gün Çanakkale zaferinin 101. yıl dönümünde hür ve bağımsız yaşadığımız bu vatanı bizlere emanet eden aziz şehitlerimizin hatırası önünde saygıyla eğiliyorum.

 

       Bu duygularla eşsiz bir zaferi bizlere armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, aziz şehitlerimizi minnet ve şükranla yad ediyor, bağımsızlık ruhunun ve zafer bilincinin yüreklerimizde hiç solmaması temennisiyle Çanakkale Zaferimizin 101. yılını kutluyorum.

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.