IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt,Destekleme ve Yetiştirme Kursları hakkında bilgi aldı

Milli  Eğitim Müdürü Hakan Cırıt,Destekleme ve Yetiştirme Kursları hakkında bilgi aldı.                     Iğdır Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, öğrenciler için açılacak olan ücretsiz destekleme ve yetiştirme kursları ile ilgili okul müdürleri ile toplantı yaptı.
Milli  Eğitim Müdürü Hakan Cırıt,Destekleme ve Yetiştirme Kursları hakkında bilgi aldı

Milli  Eğitim Müdürü Hakan Cırıt,Destekleme ve Yetiştirme Kursları hakkında bilgi aldı.

                    Iğdır Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, öğrenciler için açılacak olan ücretsiz destekleme ve yetiştirme kursları ile ilgili okul müdürleri ile toplantı yaptı.

                Kurtuluş ilkokulu salonunda yapılan toplantıda konuşan Hakan  Cırıt; “Bütün okullarımız hafta sonu kurslara hazır halde olmalıdır. Bazı okullarımız eksiklikleri varsa  gidersin. Bazı arkadaşlar Beden ,Müzik gibi derslerden kurs açmak istiyorlar. Ana derslerin dışında kurs açamayız. Bu kurslar dershanelere rakip olarak açıldı. Dershaneler de beden, müzik öğretilmiyor ki. Biz Türkçe, Fen, Matematik gibi ana branşlarda kurs açacağız. Öğrencilerimizi en iyi şekilde yetiştirmeliğiz. Ücretsiz olan bu kurslarımıza ilgi büyük hem ortaöğretim 8. Sınıflara hem de liselere kursları vereceğiz. Türkçe de sıkıntı var Bu sıkıntı giderilsin öğrencilerimizin eksikleri tarama testler yapılarak giderilmeli.Üniversiteye hazırlanan öğrencilere dershaneleri aratmayan ders verelim.Öğrencilerin buna ihtiyacı var.Devletimiz güçlüdür.Bunun için ücretsiz kurslar açtı.Çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirelim.Öğretmenler derse hazırlıklı girsin yapılan çalışmalardan velileri de haberdar etsinler. Velilerle hep diyalog halinde bulunun.”dedi.

                 359 yeni öğretmen geldiğini belirten Cırıt,şöyle devam etti:”. Bunlarla ilgilenin rehberlik edin. Hepiniz bizim için değerlisiniz. Iğdır farklı bir il Diyarbakır’a Şırnak’a başka illere benzemez burada herkes çocuğum okusun en iyi şekilde yetişsin diyor. Bunu sağlamalıyız.”

                 Hayat boyu öğrenme şube müdürü Mehmet Tüzün’de” Kursların işleyişi ile ilgili sorunları dinleyerek” Bu kursları okul müdürlerimiz yardımcıları en iyi şekilde organize edecektir. Derse girerek öğretmenleri kontrol edecek her türlü doküman ve fotokopi konusunda yardımcı olacaklardır. Her hafta sonu derslerden sınavlar yapılmalıdır.”dedi.

 

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.