IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt,Destekleme ve Yetiştirme Kurslarımız Hazır

Milli  Eğitim Müdürü Hakan Cırıt,Destekleme ve Yetiştirme Kurslarımız Hazır                            Iğdır Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt,öğrenciler için açılacak olan ücretsiz destkleme ve yetiştirme kurslarının alt yapısının tamamlandığı söyledi.    
Milli  Eğitim Müdürü Hakan Cırıt,Destekleme ve Yetiştirme Kurslarımız Hazır

Milli  Eğitim Müdürü Hakan Cırıt,Destekleme ve Yetiştirme Kurslarımız Hazır

                           Iğdır Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt,öğrenciler için açılacak olan ücretsiz destkleme ve yetiştirme kurslarının alt yapısının tamamlandığı söyledi.

                   Cırıt; 1 Eylül itibariyle kurs hazırlıklarının tamamlandığını söyleyerek, örgün ve yaygın eğitim kapsamında il genelinde 56 tanesi il merkezinde olmak üzere  toplam 84 kurumda açılacak takviye kursları ile öğrencilere destek verileceğini ifade etti.

              Cırıt,Bu yıl 15 binden fazla öğrencimize ücretsiz destekleme kursu vermeyi hedefliyoruz. . Böylece çok daha fazla sayıda öğrencimiz bu kurslardan yararlanmış olacak. Burada amacımız, öğrencilerimizin eğitim kazanımlarının en üst seviyeye getirilmesini sağlamaktır” dedi.

                  Cırıt: “  Öğrencilerimiz  21 Eylül 2 Ekim arası  internete girerek  (http//odsgm.meb.gov.tr /eba.gov.tr)adresinden istedikleri okulda üç kurs merkezini tercih edeceklerdir. Kendi okullarına da başvurabilirler. İnternet imkânı olmayanlar müdürlüğümüze de gelebilir başvurularını yapabilir. Öğrencilerimizin katıldıkları sosyal faaliyetler, kurslar, sanat ve spor faaliyetleri ile elde ettikleri başarıların, bir üst öğrenime geçiş aşamasında onlara fayda sağlamasını istiyoruz. Bakanlığımızın bu konuda önemli çalışmaları var. Önümüzdeki yıllarda bunun adımları atılmaya başlanacaktır.” dedi.

            Hayat boyu öğrenme şube müdürü Mehmet Tüzün’de,”Öğretmenlerimizde kurs vermek istiyorlarsa internet üzerinden başvurularını yapabilirler. Mezun durumda olan öğrencilerimiz halk eğitim Merkezlerine başvuru yapacaktır. Kurslarımız tamamen ücretsizdir. İşin uzmanı öğretmenlerce verilmektedir. Para ile kursa gitme devri bitmiştir. ”şeklinde konuştu.

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.