IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ HAKAN CIRIT”HZ. HUSEYİN “CENNET GENÇLERİNİN EFENDİSİ””DEDİ

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ HAKAN CIRIT”HZ. HUSEYİN “CENNET GENÇLERİNİN EFENDİSİ””DEDİ                        Iğdır Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt,,Aşura nedeniyle bir mesaj yayınlayarak,Hz. Hüseyin cennet gençlerinin efendisi ,dedesinin dini için şehit olmuştur ””dedi.
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ HAKAN CIRIT”HZ. HUSEYİN “CENNET GENÇLERİNİN EFENDİSİ””DEDİ

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ HAKAN CIRIT”HZ. HUSEYİN “CENNET GENÇLERİNİN EFENDİSİ””DEDİ

                       Iğdır Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt,,Aşura nedeniyle bir mesaj yayınlayarak,Hz. Hüseyin cennet gençlerinin efendisi ,dedesinin dini için şehit olmuştur ””dedi.

                 HER YER KERBELA    HER GÜN AŞURA,VE MUHARREM AYI
          Cırıt, mesajında  Hicri takvimin ilk ayı olan Muharrem ayının İslam tarihinde önemli bir yeri vardır. Bilindiği üzere Muharrem Ayı Hicri takvimin başıdır. Sevgili Peygamberimiz (s.a.v)’in Mekke’den Medine’ye hicretini esas alan Hicri Takvim kabul edilmiştir.

Hicret, İslam tarihinde ve Peygamberimizin hayatında en önemli olaylardan biridir. Çünkü bu olay, İslami tebliğde bir dönüm noktası, baskı altındaki Müslümanların kurtuluşu ve dirilişidir. İslam toplumunun var oluşuna, yurt edinmesine ve güçlü bir medeniyet kurmasına açılan bir kapı olmuştur. Kısacası İslam Hicretle gaye ve hedeflerine ulaşmıştır.”dedi.

                           Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt , mesajında şu görüşlere yer verdi:” Hicretten altmış bir yıl sonra Muharrem ayının onunda, bir aşura gününde Sevgili Peygamberimiz (s.a.v)’in muazzez torunu Hz. Hüseyin’in ve çoğu Ehl-i Beyt mensubu yetmişten fazla masum insanın dünyevi ihtiraslar uğruna Kerbela’da zalimce ve hunharca şehit edilmesi bütün Müslümanların nezdinde büyük bir üzüntüye sebep olmuştur. Şehit edilen Hz. Hüseyin ve Ehli Beyt mensuplarının, bu haksızlıklar ve zulümler karşısındaki akidevi duruşları ve hakkı üstün tutma uğruna vermiş oldukları Nebevi mücadeleleri bütün müminlerin gönüllerinde taht kurmuştur; onlara bu zulmü reva görenler ise Müslümanların ve tüm insanlığın ortak vicdanında mahkûm olmuştur.

Bütün Müslümanları derinden etkileyen bu elim olaydan ders alarak günümüzde de aramızdaki kardeşliği, birlik ve beraberliği bozmak isteyenlere fırsat vermemeliyiz. Müslümanların farklı inanç ve kültüre sahip olması aralarında ayrılık ve gayrılığa sebep olmamalıdır. Bizlere düşen en önemli görev, her türlü fitneye karşı çıkarak milletimizin, vatanımızın ve Müslümanların vahdetini ve kardeşliğini savunmaktır. Bugün yapmamız gereken Hz. Hüseyin’i anlamak ve O’nun bizlere bıraktığı hakkın ve adaletin etrafında toplanmaktır.

 

Bu düşünce ve duygularla başta şehitler sultanı Hz. Hüseyin ve Kerbela şehitleri ile 15 Temmuz şehitleri olmak üzere bütün şehitlerimizi rahmetle yâd ediyorum. İslam aleminin Hicri yılbaşını tebrik eder, Hicrî 1438 senesinin ülkemiz, milletimiz, İslâm âlemi ve tüm insanlık için barış, huzur, mutluluk ve bereket dolu bir yıl olmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ederim. Yüce Allah’ın selamı, rahmeti, bereketi Ehl-i Beyt-i Mustafa ve tüm inananların üzerine olsun.”

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.