IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ HAKAN CIRIT´TEN, VELİLERE UYARI

              HAKAN CIRIT,     VELİLERE UYARI "ÇOCUKLARINIZI OKUL, SINIF  ÖNÜNDE BEKLEMEYİN"     Velilerin, okula yeni başlayan çocuklarını birkaç gün ya da daha uzun süreyle okul önlerinde beklemesinin, çocuğun okula alışmasını zorlaştırdığı bildirildi.  
             MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ HAKAN CIRIT´TEN,     VELİLERE UYARI

              HAKAN CIRIT´TEN,VELİLERE UYARI "ÇOCUKLARINIZI OKUL, SINIF  ÖNÜNDE BEKLEMEYİN"

    Velilerin, okula yeni başlayan çocuklarını birkaç gün ya da daha uzun süreyle okul önlerinde beklemesinin, çocuğun okula alışmasını zorlaştırdığı bildirildi.

Iğdır Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, yaptığı açıklamada, Okullar açılalı 15-20  gün  olmasına rağmen, okula yeni başlayan çocukların ailelerinin, çocuklarını çeşitli sebepler yüzünden okul önlerinde beklediğinin ya da teneffüslerde sürekli görüştüklerini söyledi.

 

Bazı ailelerin bu konuda daha duyarlı olup, hemen hemen her gün okula  geldiğini sınıf önünde bile beklediğini bu durumun da bazen bir-iki hafta sürebildiğini ifade eden Cırıt, iyi niyetle, koruma içgüdüsüyle yapılan bu davranışın, çocuğun okula başlama ve alışma sürecini olumsuz etkilediğini bu nedenle okul önünde sınıf kapısında bekleme işine son verilsin.Çocuğunuz bu durumda okula arkadaşlarına zor alışır "dedi.

 

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.