IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ HAKAN GÖNEN’İN OKUL ZİYARETLERİ DEVAM EDİYOR

     MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ HAKAN GÖNEN’İN OKUL ZİYARETLERİ DEVAM EDİYOR                İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen okul ziyaretleri çerçevesinde Necip Fazlı Kısakürek İmam Hatip Anadolu Lisesi ve Iğdır İmam Hatip Orta Okulunda incelemelerde bulundu. 
     MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ HAKAN GÖNEN’İN OKUL ZİYARETLERİ DEVAM EDİYOR

     MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ HAKAN GÖNEN’İN OKUL ZİYARETLERİ DEVAM EDİYOR

               İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen okul ziyaretleri çerçevesinde Necip Fazlı Kısakürek İmam Hatip Anadolu Lisesi ve Iğdır İmam Hatip Orta Okulunda incelemelerde bulundu. 

                 Milli Eğitim Müdürü  Gönen ,Necip Fazlı Kısakürek İmam Hatip Anadolu Lisesini  ve Iğdır İmam Hatip ortaokulunu ziyaret ederek  öğrenci ve öğretmenlerle bir araya geldi.

                   İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen, Necip Fazlı Kısakürek İmam Hatip Anadolu Lisesinde, Okul bahçesinde beden eğitimi dersine katılarak, öğrencilerle bir süre sohbet etti. Okul Müdür Yardımcısı tarafından karşılanan, Müdür Gönen, okulda incelemeler yaptı. Daha sonra öğretmenler odasında öğretmenlerle sohbet ederek sorunlarını dinledi.

                 Öğretmenlere akıllı tahtayı iyi kullanmalarını tavsiye eden Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen,“EBA’da yok, yok diyebiliriz. Öğrencilerimizin ihtiyaç duyabileceği her türlü, konu anlatımı, test, deney ve ders notları EBA’nın içinde mevcut. Bakanlığımızın okullarımıza kurmuş olduğu internete bağlı akıllı tahtalarla çocuklarımız bu içeriklerin hepsinden fazlasıyla yararlanabilir. Çocuklarımız evlerinde de isterlerse bu içeriklerden en iyi şekilde yararlanabilirler. Velilerimizden isteğimiz çocuklarımızın bilgisayar başında geçirdikleri zamanlarda onları kontrol etmeleri ve bir nimet olan teknolojinin çocuklarımızı esir alan bir illet haline dönüşmesini engellemeleridir. 

Çocuklarımız eğitimi için farklı kaynaklara harcama yapmak yerine, Bakanlığımız tarafından uzman kişilere hazırlatılan EBA’yı kullanmak hem çocuklarımız için daha faydalı olacaktır, hem de velilerimizi maddi külfetten kurtaracaktır” dedi. 

           Daha sonra Iğdır İmam Hatip Ortaokulu giden  Müdür Gönen, okulu gezerek öğretmen ve öğrencilerle sohbet etti. Öğretmenlere çocukları kitap okumaları yönünde teşvik etmelerini isteyen Müdür Gönen,“ Artık çocuklarımızı yarış atı gibi bir sınavdan diğerine koşturmayacağız. Çocuklarımızın çocukluklarını yaşamalarını, gezmelerini, arkadaşlarıyla oyunlar oynamalarını, sosyal kültürel ve sportif etkinliklere katılmalarını istiyoruz. İnşallah yeni sistemle bunu sağlamış olacağız” dedi. 

27-02-201927-02-201927-02-201927-02-201927-02-201927-02-201927-02-201927-02-201927-02-201927-02-201927-02-201927-02-2019

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.