IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ MESUT MURAT AYDOĞDU´DAN 15 TEMMUZ MESAJI

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ MESUT MURAT AYDOĞDU´DAN 15 TEMMUZ MESAJI                           Iğdır  İl Milli Eğitim Müdürü Mesut Murat Aydoğdu,15 Temmuz Demokrasi Zaferi Ve Şehitleri Anma Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ MESUT MURAT AYDOĞDU´DAN 15 TEMMUZ MESAJI

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ MESUT MURAT AYDOĞDU´DAN 15 TEMMUZ MESAJI           

               Iğdır  İl Milli Eğitim Müdürü Mesut Murat Aydoğdu,15 Temmuz Demokrasi Zaferi Ve Şehitleri Anma Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

              15 Temmuz gecesi milletin tarihin en büyük demokrasi dersini verdiğine dikkat çeken  Iğdır  İl Milli Eğitim Müdürü Mesut Murat Aydoğdu , mesajında şu ifadelere yer verdi

"Ülkemiz 15 Temmuz 2016 tarihinde millî iradeyi, demokrasiyi, hukuk devletini ve halkımızın sarsılmaz birliğini hedef alan tarihin kaydettiği en büyük ihanet girişimine, menfur bir kalkışmaya maruz kalmıştır. 

                 Hain FETÖ terör örgütünün beyni yıkanmış akıldan yoksun şer çetesi mensupları tarafından devletin uçakları, tankları ve silahları ile milleti vatansız, bayraksız, devletsiz bırakma niyetiyle yapılan bu girişim milletin iradesi ve tüm kurumlarıyla devletin kararlılığı karşısında başarısız olmuştur.

       Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan´ın çağrısıyla ,15 Temmuz gecesinde milletimiz tüm renklerini, tüm farklılıklarını geride bırakarak elde bayrak, dilde tekbir, inancını, vatanını, milletini savunmak üzere tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet ilkeleri etrafında birleşmiş ve halkın gücünün üstünde bir güç olmadığını tüm dünyaya göstererek, tarihin en büyük demokrasi dersini vermiştir.

 

  Millî iradeyi ve demokrasiyi koruma uğruna bedenlerini kalkan yapan, mermilere, bombalara ve tanklara etten duvar olan yüce milletimiz selâlarla ve ezanlarla meydanlarda toplanarak, vatan savunması uğrunda, binlerce gazi ve yüzlerce şehit vermiştir. Hainlerin karşısında 7’den 77’ye çocuğu, genci, kadını ve erkeğiyle bu şerefli mücadelede vatanını savunan büyük milletimiz iman dolu yüreği, sarsılmaz cesareti, birlik ve beraberliğiyle destan yazmıştır.

 

              Tarihe şanlı bir direniş olarak geçen bu mücadelede göğsünü siper, canlarını feda eden şehitleri anmak, hatırlamak ve hatırlanmalarını sağlamak millî, dini ve insani vazifemizdir.

 

          Bu duygularla 15 Temmuz‘da vatan savunmasında gözünü kırpmadan, geriye dönmeyi düşünmeden seve seve canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi minnetle anıyoruz"

13-07-201715-07-201715-07-201715-07-2017

 

İrfan Caddesi Merkez IĞDIR - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.