IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ SÜRÜCÜ KURSLARINI DENETLEDİ

                                                                             MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ SÜRÜCÜ KURSLARINI DENETLEDİ                      İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen ve özel öğretim bölümünden sorumlu şube müdürü Sedat Bilir ile birlikte Iğdır’da faaliyet gösteren sürücü kurslarını denetledi.              
               MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ SÜRÜCÜ KURSLARINI DENETLEDİ

                                                            MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ SÜRÜCÜ KURSLARINI DENETLEDİ

                     İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen ve özel öğretim bölümünden sorumlu şube müdürü Sedat Bilir ile birlikte Iğdır’da faaliyet gösteren sürücü kurslarını denetledi.

                Iğdır’da faaliyet gösteren bir sürücü kursunu denetleyen müdür  Hakan Gönen ve şube müdürü Sedat Bilir, kursiyerlerle sohbet etti sorular sordu.

                       Gönen,” Iğdır’da  8  tane sürücü kursu var bu kursları ders saatlerinde denetime tutuyoruz. İlk olarak bir sürücü kursunu  denetime tabi tuttuk.Diğerlerini de denetleyeceğiz. Yapılan denetimlerde herhangi bir olumsuzlukla karşılanmadı.  Artık ders almadan ehliyet alma anlayışı sona erdi. Sürücü adaylarına, aracı çok rahat bir şekilde her ortamda kullanma becerisi kazandırılarak, bu alanda öz güven sahibi sürücü adayları yetiştirmek amaçlanmaktadır. Faaliyet gösteren sürücü kursunda verilen dersler denetlendi. Derse devamlılık durumu kontrol edildi. Denetimde derse katılımın yoğun bir şekilde devam ettiği görüldü. Yeni getirilen yönetmelik ile trafik kazalarında azalma yaşandı. Trafik ortamı insan ağırlıklı bir ortamdır. Yayasıyla, yolcusuyla, sürücüsüyle insan faktörü ağırlıklı bir faktör. Trafik ortamındaki düzensizliklerin 1. derecedeki sorumlusu bu faktör.  Ayrıca bu faktör içerisinde şoför veya sürücü dediğimiz insanlar aracı kullanan, karayolundan yararlanan insanlar. Dolayısıyla aracın ve yolun kusurunu da büyük ölçüde bertaraf edecek insanlar bunlar. O bakımdan genel olarak trafik güvenliğinin sağlanması açısından insan faktörünün eğitilmesi vazgeçilmez bir tedbir. Ama insan faktörü içerisinde de şoför ve sürücülerin eğitimi ayrı bir önem arz ediyor.  Şartların zorlaşması sürücü adaylarını rahatlattı. Artık sürücü adaylarımız rahatlıkla trafiğe çıkabiliyor. Bu da sürücülerimize özgüven katıyor. Bunun yanında komisyon ve il müfettişleri de sınavlara katılıyor. Araçta kursiyer ile birlikte geziyor. Sınavların denetimi de sıklaştırılmış oldu. Artık sadece sürücü değil kurslar da kalitelendi. Denetimlerimiz sürecek.” dedi.

                 Iğdır’da  sürücü kurslarının denetlendiğini ifade eden Özel Öğretim Bölümü Şube Müdürü Sedat Bilir’de, “Denetimlerin aralıksız bir şekilde devam edeceğini, söyleyerek, Yapılan denetimlerde herhangi bir olumsuzlukla karşılanmadı.  Artık ders almadan ehliyet alma anlayışı sona erdi. Sürücü adaylarına, aracı çok rahat bir şekilde her ortamda kullanma becerisi kazandırılarak, bu alanda öz güven sahibi sürücü adayları yetiştirmek amaçlanmaktadır.” Şeklinde konuştu.

 

 11-03-201911-03-201911-03-201911-03-201911-03-201911-03-2019

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.