IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan GÖNEN'in 12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü Mesajı

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan GÖNEN'in 12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü Mesajı

            İstiklal Marşı, tüm imkânsızlıklara rağmen büyük bir inanç ve kararlılıkla Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün liderliğindeki Kurtuluş Savaşının en zorlu günlerinde cesaret ve moral kaynağı olmuş, aziz milletimizin vatanına duyduğu sevgi ve bağlılığı Milli birlik ve beraberliğimizi, milletimizin bağımsızlığa olan tutkusunu en veciz biçimde ortaya koyarak, istiklal mücadelesini geleceğe taşıyan ve bugün en çok ihtiyaç duyduğumuz 'milli mutabakat metni'dir. İstiklal Marşı'mız ve Bayrağımız, milletimizi tek fikir, tek amaç etrafında birleştiren milli değerlerimizin biri ve en başta gelenidir, Türk milletinin onuru ve namusudur´ Bu sebeple güçlü ve bağımsız bir ülkenin vatandaşları olarak coşkuyla okuduğumuz İstiklal Marşımız; geçmişte olduğu gibi bugün de milletimizi birlik ve beraberliğimizi bozmaya çalışanlara karşı moral ve cesaret kaynağı olmaya devam ediyor. Bizlere milli mücadele ruhunu, vatan ve millet sevgisini, bağımsızlık aşkını en güzel şekilde harmanlayarak İstiklal Marşımızda ifade eden milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy; fikirleri, idealleri, örnek kişiliği ile kendinden sonraki nesiller için de örnek alınacak bir şahsiyettir.

           Sözlerime yine üstadın sözleri ile son vermek istiyorum: "Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırtmasın.          .

           İstiklâl Marşımızın Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabulünün 100. yıl dönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, vatan şairi Mehmet Akif Ersoy'u, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.