IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Servet CANLI'nın "24 Kasım Öğretmenler Günü" Mesajı

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Servet CANLI'nın

Sözlerime başlamadan Geçtiğimiz günlerde Gaziantep Karkamışta hain terör örgütünün saldırısı sonucu şehit olan Ayşenur Alkan öğretmenimizin nezdinde tüm şehit öğretmenlerimizi minnet ve rahmetle anıyorum

Millet Mekteplerinin açılışı ve Atatürk'ün Başöğretmenliği kabul tarihi olan 24 Kasım günü, 1981 yılından beri Öğretmenler Günü olarak kutlanmakta ve eğitim tarihimizde öğretmenlerimizin kıymetini taçlandıran bir gün olarak var olmaktadır.

Bugün tüm öğretmenlerimizin paha biçilemeyen hizmetlerine karşılık, unutulmadıklarını gösteren ve toplumun nezdinde vazgeçilmez olduklarını hatırlatan bir gündür.
Öğretmenlik;,insanlık tarihinin maddi bir ölçütü olmayan ölümsüz mesleğidir. Toplumların aydınlanmasında, ,medeniyet safhalarında değer kazanmasında, beşeri ve ilmi bilimlerde başarıya ulaşmasında en önemli ve yetkin güç öğretmenlerdir. Bir milletin hamurunu yoğuran öğretmenlerimiz;   bilgi kaynaklarını öğreten, yönlendiren, değerlendirme alışkanlığı kazandıran nadide kişilerdir.

Öğretmenlik mesleği, her şeyden önce bir ideal, gaye ve adanmışlık mesleğidir. Milletimizin tarihi hiçbir zaman kolay kazanılan başarılarla dolu olmamıştır. Kollektif bilinçaltımızda daima mücadele, daima çalışmak, ,daima ekilen nifak tohumlarıyla uğraşmak vardır. Bugün de milletimizin hem içerde hem de dışarda vermekte olduğu mücadele aslında Ergenekon'dan Malazgirt'e, Çanakkale'den Sakarya'ya oradan da günümüze kadar uzanan Hak yolunda ilerleyen haklı bir mücadeledir. Bu mücadelenin toplumsal normlarınızdaki en büyük ileticisi ve destekçisi, ,gençlerimizin dimağlarını nakış nakış doğru ve hakla işleyeni öğretmenlerimizdir. Öğretmenlerimiz daima toplumumuzun yol göstericileri ve yılmaz neferleridir.

 

Çağımız teknoloji ve bilim çağıdır. Kuşaklarımızın her alandaki ihtiyaçları farklılaşmakta ve değişim göstermektedir. Bu kuşakların eğitim ve ahlak ihtiyaçlarının en büyük karşılayıcısı siz kıymetli öğretmenlerimizsiniz. Çocuklarımızın ve gençlerimizin yeterli yaşam becerileriyle, temel bilgilerle ve üretim odaklı çalışma disipliniyle donatılmasında en büyük rol öğretmenlerimizindir. Vakit suyun akıp yolunu bulduğu vakit değildir. Vakit akan suya istikamet ve ufuk çizme vaktidir. Vakit eğitim vakti ,vakit öğretmenlerimizin toplumumuza yeniden ışık olma vaktidir.

Bir milletin milli, ahlâki ve kültürel yönden güçlü ve medeniyet bakımından kalkınmış olması öğretmenlerinin üstün çalışmalarına bağlıdır. Milli birlik ve beraberliğimizin teminatı öğretmenlerdir.

Bu doğrultuda; Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Öğretmenler; yeni nesli, Cumhuriyetin fedakâr öğretmen ve eğitimcileri sizler yetiştireceksiniz, yeni nesil, sizin eseriniz olacaktır!" sözü bize ışık tutmaktadır.

Tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlar, öğretmenlerimize yaşamları boyunca başarı, sağlık ve mutluluklar dilerim.

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.