IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Aziz GÜN' ün Karne Günü Mesajı

Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Aziz GÜN' ün Karne Günü Mesajı

2023-2024 Eğitim- öğretim yılını geleceğe yön verecek adımlarla hep birlikte verimli bir şekilde tamamlıyoruz. Çocuklarımız  gayretlerinin neticesini bugün sevinçle alacaklar. Bu süreçte onları yalnız bırakmayan velilerimizi, öğretmenlerimizi, okul personellerimizi ve yöneticilerimizi tebrik ederim.

Sevgili öğrencilerimiz, evlatlarımız;                                                                                                                        

Eğitim hayatınızda bir yılı daha geride bıraktınız. Birçok şey öğrendiniz ve deneyimlediniz. Bu süreçte gösterdiğiniz gayret ve inanç notlarınızdan daha önemli ve kıymetlidir. Unutmayınız ki sınavlardan aldığınız notlar ve karneniz sizlerin tüm potansiyelini ortaya koyabilen durumlar değillerdir. Sadece sürecinize eşlik eden ve öğrenim eksikliklerinizi görmenizi sağlayan araçlardır. Bu süreçte kendinizi tanımaktan ve keşfetmekten vazgeçmeyin. Bu koca yolun sonundaki zaferin ışığının inşa eden sizlerin vazgeçmeyişleri olacaktır. Ülkemizin geleceği olarak sizler değerli ve biriciksiniz. Geleceğimizin pusulasını belirleyecek ve yarınlarımıza yön verecek olan sizlersiniz. Bu sebeple sonuna kadar eğlenmeyi ve dinlenmeyi hak ettiğiniz bu tatilde okumayı ve keşfetmeyi unutmayınız. Okuyun ki dünyayı saran zalimliğin sesini kitap sayfalarının ve ilmin sesi bastırabilsin!

Kıymetli Meslektaşlarım;                                                                                                                               

Eğitim- öğretim yılı boyunca göstermiş olduğunuz çaba ve özverili çalışmalar için hepinizi tebrik ederim. Belirlemiş olduğumuz hedefler doğrultusunda ilerledik ve süreci tamamladık. Şimdi ise bizleri yeni yollar beklemektedir. Tatilimizde hem dinleneceğiz hem de hazırlanacağız. Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli ile şekillenen yeni müfredat programımızla bizleri yeni amaçlar, hedefler ve çalışmalar beklemektedir. Binlerce yıllık değerlerimizi, kültürümüzü, tarihimizi ve kolektif bilinçaltımızı; bilimsel ve sanatsal çalışmalarla yeni modelle harmanlayıp aktaracak olan sizlersiniz. Ancak sizlerin çabaları ile bu yolda ilerleyebiliriz. Eğitim dünyasına farklı perspektiften bakabilmek, yeni alanlar kazandırmak, farklı yöntem ve tekniklerle başarımızı üst seviyelere taşımak sizlerin elindedir. Daima gösterdiğiniz çaba için minnettarız. En büyük meşaleyi sizler elinizde tutmaktasınız. Güçlü yarınları hep birlikte inşa edeceğiz.

Değerli Velilerimiz;                                                                                                                                        

 Bugün çocuklarımızın karne sevincini hep birlikte yaşamaktayız. Sizler de bu yolda en az onlar kadar emek verip yoruldunuz. Eğitim camiamızın en önemli paydaşı olarak sizleri de tebrik ederim. Unutmayalım ki karne sadece çocuklarımızın eğitiminin bir çıktısı değildir. Aynı zamanda velilerimizin de sürece yansımasının izidir. Hep birlikte süreci değerlendirmeli ve başarıyı da başarısızlığı da beraber paylaşmalıyız. Onlara sunduğumuz katkıların, çocuklarımızın becerilerini desteklediğini unutmayalım. Yaz tatilinde çocuklarımızın günlük rutinlerine muhakkak ki okuma eylemini eklemeliyiz. Nitelikli serbest zamanın kaybedilecek değil kazanılacak bir zaman dilimi olduğunu onlara aktarmalıyız. Çocuklarımızın ilgileri ve yetenekleri doğrultusunda sanatsal ve bedensel becerilerini geliştirmelerini desteklemeliyiz.

Eğitim- öğretim yılını tamamladığımız bugünde öğrencilerimizi, meslektaşlarımızı ve velilerimizi kutluyor. Eğitim camiamıza iyi tatiller diliyorum

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.