IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Hakan GÖNEN'in 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi Mesajı

Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Hakan GÖNEN'in 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi Mesajı

18 Mart, bir hilal uğruna batan nice güneşlerimizin, toprağı kanlarıyla sulayarak vatan kılan aziz şehitlerimizin günü, 105 yıl önce yazılan muhteşem bir destanın yıl dönümüdür.

Birlik ve beraberliğimizin en büyük timsallerinden biri olan Çanakkale Deniz Zaferi, aziz milletimizin işgal güçlerine asla geçit vermeyeceğini, Çanakkale'nin ve her karış vatan toprağının asla geçilemeyeceğini ilan etmiştir.

Vatanımızı, istiklalimizi müstesna cesaretlerine borçlu olduğumuz aziz şehitlerimiz, dünyada eşi benzeri olmayan bir destan yazmıştır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Ben size taarruzu değil, ölmeyi emrediyorum!" sözü, Milletimizin istiklal uğruna nelerini feda edebileceğinin, yüreğindeki inançla neleri başarabileceğinin en net göstergesi olmuştur. Vatan evlatları, bu sözde kendi iradesinin tecellisini görmüş ve korkusuzca şehadete yürümüşlerdir.

Bu duygu ve düşüncelerle milletimizin her daim Çanakkale ruhuyla, birlik ve beraberlik şuuruyla dipdiri kalmasını temenni eder, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, Çanakkale'nin tüm isimsiz kahramanlarını ve bütün şehitlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyorum. Ruhunuz şad olsun.

Hakan GÖNEN    

Milli Eğitim Müdürü

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.