IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Servet CANLI'nın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı.

Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Servet CANLI'nın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı.

        Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde tüm imkânsızlıklara rağmen, büyük bir inanç ve kararlılıkla emperyalist güçlere karşı yürütülen Milli Mücadelemiz, Türk tarihi açısından büyük ve eşsiz bir destandır. Bu zafer, onu kazanmak için kendi hayatından vazgeçen bir milletin Cumhuriyet ile taçlandırdığı zaferdir. 

          Millet egemenliğine dayanan Cumhuriyet, yönetimde insan idaresini ön planda tutan bu anlayışla medeniyetin gelişimine büyük katkılar sağlamıştır. Cumhuriyet yönetimi ile dünyadaki hızlı değişimleri ve yenilikleri millet olarak takip etme bakış açısına sahip olunmuştur. Türkiye Cumhuriyeti devleti olarak tek millet, tek devlet ve tek bayrak ruhu ile muasır medeniyetler seviyesine ulaşma noktasında azim ve kararlılıkla Cumhuriyeti koruyarak yolumuza devam etmekteyiz. Bu azim ve kararlılıkla Türk milleti olarak diğer soydaş ve kardeş Türk devletlerine de öncülük ederek modern dünyada söz sahibi bir ülke olmaya devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle başta Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile bugüne kadar aziz vatanımız için canlarını feda eden şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum.

          Cumhuriyetimizin 99. yılını kutluyorum, saygılarımı sunuyorum.

 

Servet CANLI     

Milli Eğitim Müdürü

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.