IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Servet CANLI'nın Yarıyıl Tatili Mesajı.

Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Servet CANLI'nın Yarıyıl Tatili Mesajı.

Değerli Öğretmenlerimiz, Sizlere düşen ağır sorumluluğun farkındayız. Odağında insan olan çok önemli bir görevi yerine getiriyorsunuz. Bir ülkeyi kalkındırmak için gerekli ilk kıvılcımı sizler sağlıyorsunuz. Bir dönem boyunca vermiş olduğunuz emekleri yakından takip ettik ve her biriniz büyük fedakârlıklar sergilediniz. Çok önemli başarılar sizlerin sayesinde gerçekleşti. Sizlerin varlığı geleceğe umutla bakmamızı sağlayan en büyük motivasyon kaynağımızdır.

 

              Sayın Velilerimiz, Eğitim öğretim faaliyetleri sadece okulla sınırlı kalmamalı en önemli okul olan aile kurumu içerisinde de sürdürülmelidir. Bu bağlamda velilerimize büyük sorumluluklar düşmektedir. Yarıyıl tatilini bir fırsat olarak görüp çocuklarımız ile daha fazla ilgilenmeli ve iletişim kurmalıyız. Çocuklarımızın iyi bir insan, güçlü kişilikleri olan bireyler olarak yetişmeleri için sizin sevginize, ilginize, güveninize ve desteğinize ihtiyaçları bulunmaktadır.

 

              Sevgili Öğrenciler, Bugün karne günü... Bir dönem boyunca başta öğretmenleriniz ve ailelerinizin desteği ile öğrenme yolunda çok emek sarf ettiniz. Alacağınız karneler sizlerin hangi dersleri daha iyi öğrenip hangi konularda eksik kaldığımıza ilişkin yol gösterici bir ölçüt niteliğindedir. Tatil döneminde her anın kıymetini bilerek aileniz ile zaman geçirin. Kitap okumayı da ihmal etmeyin. Kitap okumanız sizlere çok boyutlu düşünme yetisi kazandıracaktır. Böylelikle olayları sebep sonuç ilişkisi içerisinde yorumlayabilme becerisini daha etkin kullanma fırsatı yakalayacaksınız. Sizleri 6 Şubat 2023 Pazartesi okullarımızda öğretmenlerimizle bekliyor olacağız. Hepinizin mutlu ve eğlenceli vakit geçirmenizi diliyorum.

 

Servet CANLI         

Iğdır Milli Eğitim Müdürü

 

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.