IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MTSK DİREKSİYON UYGULAMA SINAV KOMİSYON ÜYELERİ HİZMET İÇİ EĞİTİME ALINDILAR

MTSK DİREKSİYON UYGULAMA SINAV KOMİSYON ÜYELERİ HİZMET İÇİ EĞİTİME ALINDILAR             Iğdır’da MTSK sınavlarında görev alan öğretmenler Milli Eğitim  Bakanlığın yayınladığı yeni genelge doğrultusunda 12 saatlik Hizmet İçi, eğitime alındılar.          Kurtuluş ilkokulunda MTSK sınavlarından sorumlu Şube Müdürü Sedat Bilir ve Cabbar Turan tarafından verilen eğitimde öğretmenlere yeni yönetmelik sınavlarda uygulanacak olan kurallar anlatılıyor.
MTSK DİREKSİYON UYGULAMA SINAV KOMİSYON ÜYELERİ HİZMET İÇİ EĞİTİME ALINDILAR

MTSK DİREKSİYON UYGULAMA SINAV KOMİSYON ÜYELERİ HİZMET İÇİ EĞİTİME ALINDILAR

            Iğdır’da MTSK sınavlarında görev alan öğretmenler Milli Eğitim  Bakanlığın yayınladığı yeni genelge doğrultusunda 12 saatlik Hizmet İçi, eğitime alındılar.

         Kurtuluş ilkokulunda MTSK sınavlarından sorumlu Şube Müdürü Sedat Bilir ve Cabbar Turan tarafından verilen eğitimde öğretmenlere yeni yönetmelik sınavlarda uygulanacak olan kurallar anlatılıyor.

         Hizmet içi eğitimini denetleyen İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt,”Ocak ayından itibaren yeni yönetmelik gereğince ehliyet almak kademeli olacak. Yeni yönetmelik gereğince aday önce arabayı tanıyacak.Bunun için görev alacak olan arkadaşlar yeni yönetmeliği çok iyi okumalı ve bilmelidir.Bu hizmet içi eğitimden sonra uygulamalı sınav da yapacağız. Amacımız sınav yapan arkadaşlarımızın konuya daha çok hakim olmalarını, bilgili olmalarını sağlamaktır. Bugün ülkemizin en büyük sorunu trafik kazalarıdır. Babanızın oğlu da olsa hakketmiyorsa ehliyet vermeyiniz Elinizi vicdanınıza koyarak kurallara uygun olarak  işlem yapınız.Kanun kural neyse onu uygulayınız. Hak etmeyene verilen her ehliyet onları bile bile ölüme göndermek demektir.Şimdi yeni yönetmelikle daha iyi şoförler yetişecektir.aday sürücü ile kibar bir şekilde konuşunuz heyecanlanmasına sebep olacak konuşma ve hareket içinde olmayınız.. ”dedi.

         Kurtuluş ilkokulunda yapılan hizmet içi  eğitimde MTSK sınavlarından sorumlu Şube Müdürü Sedat Bilir, konuyla ilgili olarak şunları söyledi:”  Özel motorlu taşıt sürücüleri kursu sınav sorumlusu hizmet içi eğitim etkinliği tamamlama programı" olarak adlandırılan  12 saatlik eğitimden sonra sınav sorumluları araçlar üzerinde uygulamalı sınava da tabi tutulacaklar. Ölçme, değerlendirme ve psiko-motor becerilerinin ele alınmasına 1 saat, trafik mevzuatı ve trafik kurallarına 3 saat, sınav değerlendirme formuna 4 saat ayrıldı. Bakanlığın yeni düzenlemesinde direksiyon sınavını yapan sorumlu öğretmenlere sürücü adayları gibi araç içinde eğitim zorunluluğu da getirildi. Sınav sorumlularının, eğitim programında araç tanıma ve kullanma, sınav uygulama senaryoları konusunda 4 saatlik uygulamalı eğitimlere katılması gerekiyor. Sınav sorumlusu öğretmenlerin görevine devam edebilmesi için hizmet içi eğitimden sonra ayrıca yapılacak sınavı geçmeleri gerekecek. Bu sınavı geçemeyen öğretmenler, direksiyon sınavlarında görev alamayacak..”

       14-02-201614-02-201614-02-201614-02-201614-02-201614-02-201614-02-201614-02-201614-02-2016

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.