IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MUCİTLER ATÖLYESİ AÇILDI

  MUCİTLER ATÖLYESİ AÇILDI              Iğdır Haydar Aliyev Fen Lisesi binasında Üstün zekalı öğrenciler için hazırlanan “Küçük mucitler atölyesi “törenle açıldı.
 MUCİTLER ATÖLYESİ AÇILDI

 

MUCİTLER ATÖLYESİ AÇILDI

             Iğdır Haydar Aliyev Fen Lisesi binasında Üstün zekalı öğrenciler için hazırlanan “Küçük mucitler atölyesi “törenle açıldı.

            Açılış töreninde konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt,”Küçük mucitler dediğimizde aklımıza ilköğretim öğrencileri geliyor. Küçük çocuklar 5 yaşından itibaren her şeyi alamaya başlıyor. Hafızlık, müzik çalma yeteneği bu yaşta başlar. Amacımız şuydu Iğdır da çok zeki çocuklarımız var. Bu çocuklarımızı nasıl yetiştiririz onların kafasından geçenleri yaratıcılıklarını nasıl ortay çıkarabiliriz. Bunlara uygulama alanı yaratabilirmiyiz diye düşünüyorduk. Rehberlik araştırma merkezi Serka ile bir proje başlattı. Bugün bu projeyi gerçekleştiriyoruz. Burasının eğitime büyük katkısı olacak zeki çocuklarımız faydalanacak. Okul müdürleri arkadaşlar kapılarını rehberlik çalışanlarına açsın zeki öğrencileri buraya yönlendirsin bu projeden fazlasıyla faydalansınlar. Burası amacına ulaşsın. Çocuklarımızın sistematik düşünmelerini sağlayalım.Emeği geçen herkesi rehberlik Araştırma merkezini kutluyorum.”dedi.

                     Cırıt “ Gerek sosyal, gerek fen tüm alanlarda bilimin yol göstericiliğini esas alan ülkeler güçlü ve gelişmiş ülkeler olmuştur. Bilim çağı olarak adlandırılan günümüzde ise yeni yetişen nesilleri çok iyi bilgi donanımı olan bireyler olarak yetiştirmemiz gerekir. Burası başta ülkemiz aynı zamanda tüm insanlığın yararına olacaktır” şeklinde konuştu.

            Açılışa gelen iki minik öğrencide”Buranın açılması çok iyi oldu biz araştırmayı icat bulmayı mucit olmayı çok istiyorduk. Uzay araştırması yapıyordum büyüyünce mucit olmak istiyoruz. Çeşitli çizimler yapıyoruz. çok güzel oldu ”dediler.

         Bir öğrenci velisi de “Burası Iğdır için bir nimet oldu. Iğdır’da sosyal aktive yok. Çocuklarımızın sosyalleşeceği bir merkez yok. Oğlum araştırmayı çok seviyor azla yetinmeyi bilmeyen bilgiye doymayan çocuk. üzerimizden büyük bir yük kalktı. Yetkililere teşekkür ediyorum.”dedi

 

         Iğdır Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Hüseyin Işık’ta,proje ile ilgili olarak şunları söyledi:” Iğdır İl Milli Eğitim Müdürlüğü adına Iğdır Rehberlik ve Araştırma Merkezi Iğdır’ın Küçük Mucitleri Projesi, Serhat Kalkınma Ajansı destekli, Iğdır İl Milli  Eğitim Müdürlüğü adına Iğdır Rehberlik ve Araştırma Merkezi koordinesinde yürütülen bir sosyal sorumluluk projesidir. Iğdır Haydar Aliyev Fen Lisesi bünyesinde 4 adet atölye ile üstün zekâlı öğrencilere yönelik eğitimler verilmesi ve okulların bu atölyelerden yararlanması amaçlanmaktadır.Proje Kapsamında Kurulan Atölyelerimiz;*Bilişim Atölyesi  Robotik Atölye  Uzay ve Deney Atölyesi Akıl Oyunları Ve Hobi Atölyesi Ayrıca atölyemizde TÜBİTAK’ın 4-14 yaş bilim kitaplığı ve yetişkin kitaplığı da bulunmaktadır.”

06-04-201606-04-201606-04-201606-04-201606-04-201606-04-201606-04-201606-04-201606-04-201606-04-201606-04-2016

İrfan Caddesi Merkez IĞDIR - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.