IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Norm Kadro Fazlası Öğretmenlerle İlgili Duyuru

Norm Kadro Fazlası Öğretmenlerle İlgili Duyuru

Norm kadro fazlası öğretmenlerin atama işlemleri Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmenlerinin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 53. Maddesi gereğince yapılacak olup herhangi bir nedenle istihdam alanı daralan öğretmenler ile görevli oldukları eğitim kurumlarında norm kadro esasları çerçevesinde öğretmen norm kadro sayısının azalması üzerine hizmet puanı üstünlüğüne göre yapılacak değerlendirme sonucunda hizmet puanı az olandan başlamak üzere norm kadro fazlası olarak belirlenir. Norm kadro fazlası olarak belirlenen bu öğretmenler öncelikle görevli oldukları yerleşim yerindeki ya da ilçedeki eğitim kurumları olmak üzere il içinde alanlarında norm kadro açığı bulunan eğitim kurumlarına tercihleri de dikkate alınarak hizmet puanı üstünlüğüne göre atanırlar.

Öğretmenler öncelikle kadrosunun bulunduğu yerleşim yerindeki, ilçe içindeki münhal olarak ilan edilen eğitim kurumlarını daha sonra diğer ilçeleri tercih edebileceklerdir.

Dilekçe vermeyen öğretmenlerin atamaları ilgi yönetmeliğin 53. Maddenin 5. fıkrasına göre resen yapılacaktır.

Öğretmenlerin hizmet puanının hesaplanmasında başvuruların son günü esas alınacaktır.

Öğretmenler başvuru işlemlerini çalışma takviminde belirtilen süreler içerisinde dilekçe ile yapacaklardır.

Öğretmenlerin özlük bilgilerindeki eksikliklerden dolayı meydana gelecek aksaklıklardan öğretmen, eğitim kurumu yöneticileri ve ilçe milli eğitim müdürlükleri sorumludur.

Norm kadro fazlası öğretmenler ekteki dilekçeyi doldurarak okul müdürlüğüne teslim edeceklerdir.

Başvuruda bulunan öğretmenlerin dilekçeleri öncelikle okul daha sonra İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerince kontrol edilecektir.

 

Başvurusu uygun görülenlerin dilekçeleri il milli eğitim müdürlüğü (İnsan Kaynakları Şube Müdürlüğüne) elden teslim edilmesi gerekmektedir.

EKLER:

Resmi Yazı

-Dilekçe örneği (1 sayfa)

-Norm fazlası olan branşların listesi(2 sayfa)

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.