IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okullar Hayat Olsun Projesi

Okullar Hayat Olsun Projesi

İlimizdeki okulların, eğitim öğretim saatleri dışında da, okul velilerinin, mahalleli ve çevrenin hizmetine açılması, öğrenci ve yetişkinler için birer “hayat boyu öğrenme merkezi” ve spor, sanat faaliyetlerine fırsat veren “yaşayan güvenli alanlar” haline dönüştürülmesi amacıyla yürütülen “Okullar Hayat Olsun Projesi” 2015 Ocak Ayı İl Yürütme Kurulu Toplantısı, Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü temsilcisi Şahmurat ŞAHİNER’in katılımıyla gerçekleştirilmiştir.

 

Bakanlık temsilcisinin, sorunları yerinde görmek amacıyla, projeye dahil “ M. Hüsnü Özyeğin İlkokulu ve MEV Anadolu Lisesi” bünyesinde yaptığı incelemelerin ardından, toplanan İl Yönetim Kurulu Toplantısında; proje kapsamında 2014 yılında yapılan çalışmalar değerlendirilmiş, yaşanılan sıkıntılar ve çözüm önerileri tartışılarak, 2015 yılında bölgesel ihtiyaçlar doğrultusunda dahil edilecek yeni okullar ile STK ve Belediyenin desteğinin alınması kararlaştırılmıştır.  

 

 

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.