IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OKULLARDA NEVRUZ BAYRAMI KUTLANDI

OKULLARDA NEVRUZ BAYRAMI KUTLANDI                       Baharın gelişini müjdeleyen, Türklerin ortak bayramı Nevruz bayramı Kafkas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi  , Iğdır da bulunan ilk ,Orta  ve liselerde İl  Milli Eğitim Müdürü M.Murat Aydoğdu’nun katılımıyla törenle kutlandı.                
OKULLARDA NEVRUZ BAYRAMI KUTLANDI

OKULLARDA NEVRUZ BAYRAMI KUTLANDI

                      Baharın gelişini müjdeleyen, Türklerin ortak bayramı Nevruz bayramı Kafkas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi  , Iğdır da bulunan ilk ,Orta  ve liselerde İl  Milli Eğitim Müdürü M.Murat Aydoğdu’nun katılımıyla törenle kutlandı.

                 Kafkas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan Nevruz törenine İl  Milli Eğitim Müdürü M.Murat Aydoğdu, Karakoyunlu Milli Eğitim İlçe Müdürü Cabbar Turan, Okul Müdürü Kadir Turan, müdür yardımcıları Öğretmenler ve Öğrenciler katıldı.

              İl  Milli Eğitim Müdürü M.Murat Aydoğdu, öğretmenlere yedilevin dağıttı.   Daha sonra  Nevruz’un simgelerinden renkli yumurtalardan dağıtarak Öğretmenler ve Öğrencilerle yumurta tokuşturdu.

         Yeni gün, yeni yıl anlamına gelen Nevruz kelimesinden yola çıkarak konuşmasına başlayan  Milli Eğitim Müdürü M.Murat Aydoğdu, “Tabiatın canlanması, geceyle gündüzün 21 Mart’ta eşitlenmesi, baharın gelişi, kuşların göçü hep bugüne rastlar. Yani tabiatın yeniden yeşermesine, canlanmasına bağlıdır. Ayrıca bütün Türk kavimlerinde ve balkanlarda bin yıldır kutlanmaktadır.” diyerek günün anlam ve önemini özetledi.

                   Program Milli Eğitim Müdürü M.Murat Aydoğdu’nun ve Öğrencilerin ateşin üzerinden atlamasıyla son buldu.

                Diğer okullarda da nevruz bayramı geleneksel bir şekilde çeşitli etkinliklerle kutlandı.

22-03-2018

22-03-201822-03-201822-03-201822-03-201822-03-201822-03-2018 

İrfan Caddesi Merkez IĞDIR - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.