IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OKULÖNCESİ VE İLKOKUL ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK TRAFİK BİLİNCİ KAZANDIRILMASI EĞİTİMLERİ BAŞLADI.

OKULÖNCESİ VE İLKOKUL ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK TRAFİK BİLİNCİ KAZANDIRILMASI EĞİTİMLERİ BAŞLADI.                  Iğdır’da  Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü ile Sürücü Eğitimcileri Konfederasyonu (TÜSEKON) işbirliğinde okul öncesi ve ilkokul öğrencilerine yönelik trafik bilinci kazandırılması eğitimleri başladı.  
OKULÖNCESİ VE İLKOKUL ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK TRAFİK BİLİNCİ KAZANDIRILMASI EĞİTİMLERİ BAŞLADI.

OKULÖNCESİ VE İLKOKUL ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK TRAFİK BİLİNCİ KAZANDIRILMASI EĞİTİMLERİ BAŞLADI.

                 Iğdır’da  Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü ile Sürücü Eğitimcileri Konfederasyonu (TÜSEKON) işbirliğinde okul öncesi ve ilkokul öğrencilerine yönelik trafik bilinci kazandırılması eğitimleri başladı.

                 Kurtuluş  İlkokulunda okul öncesi ve ilkokul öğrencilerine yönelik trafik bilincinin kazandırılması eğitimlerinin açılış programına Milli Eğitim Müdür yardımcıları Ahmet Gelal, Murat Aydoğdu,şube müdürü Sedat Bilir  ve öğrenciler katıldı.

               Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda konuşan Milli Eğitim Şube Müdürü Sedat Bilir, "Gelişmiş ülkelerde neredeyse iki kişiye bir taşıt düşüyor. Ülkemizde zenginleşiyor, kalkınıyor karayolarında araçlar çoğaldıkça yol lazım, araç lazım ve bu araçlarla güvenli seyahat lazım. Güvenli seyahat için mutlaka devletimizin, parlamentomuzun koyduğu trafik kurallarına mutlaka uymak lazım. Onun için bu eğitimin küçük yaşlarda verilmesi lazım ki trafik güvenliği bilinci oluşmuş olsun. Sevgili çocuklar, sizler de babalarınıza, annelerinize, ağabeylerinize, ablalarınıza trafikte araç kullanırken kurallara uymuyorlarsa bu öğrendiklerinizi onlara söyleyerek uyarmanızı istiyorum" dedi.

                Bilir,   Karayolları Trafik Stratejisi ve Eylem Planı hükümleri gereğince okul öncesi ve ilkokul öğrencilerine yönelik trafik bilinci kazandırılması sorumluluğu Bakanlığımıza verilmiştir. Bu nedenle Sürücü Eğitimcileri Konfederasyonu ile Genel Müdürlüğümüz arasında yapılan Protokol imzalanarak uygulamaya konulmuştur. Bu Protokol ile ülkemizdeki resmî ve özel bütün okul öncesi ve ilkokul öğrencilerine trafik kuralları ile trafikte uyulması gereken davranışların neler olacağının öğretilmesi ve trafik bilincinin erken yaşlarda öğrencilerin zihinlerine yerleştirilmesi amaçlanmaktadır. Öğrencilerimize verilecek bu eğitimler Protokol çerçevesinde il/ilçe millî eğitim müdürlükleri gözetiminde gerçekleştirilecek olup bu eğitimler özel motorlu taşıt sürücüleri kurslarındaki trafik ve çevre dersi ve trafik adabı dersi usta öğreticileri tarafından ilimiz genelinde 19272 çocuğumuza verilecektir. Bu eğitimlerde görev alacak eğitmenlerimize şimdiden teşekkür ederim. Kolaylıklar dilerim. Ülkemize, İlimize, geleceğimize hayırlı olmasını temenni ederim.”şeklinde konuştu.

           TÜSEKON adına konuşan Veli Tabbaru’da”   Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü ile TÜSEKON arasında sosyal sorumluluk projesi olarak imzalanan protokol çerçevesinde başlatılan trafik bilincini arttırmak ve farkındalık oluşturma amaçlı eğitimler yıl boyunca TÜSEKON tarafından görevlendirilen usta öğreticiler tarafından öğrencilere verilecek. Projenin ülkemize sevgili çocuklarımıza ve eğitimcilerimize hayırlı olsun”dedi.

 

            Daha sonra öğrencilere trafikle ilgili film izlettirilerek hediyeler verildi.

29-03-201729-03-201729-03-201729-03-201729-03-201729-03-201729-03-201729-03-2017

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.