IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖNEMLİ- M.E.B. MERKEZİ SİSTEM SINAVLARINDA GÖREV ALMAK İÇİN BAŞVURULAR MEBBİS ÜZERİNDEN YAPILACAKTIR.

Okul ve kurumların, bu duyuru hakkında personelini bilgilendirip sınav başvurularını MEBBİS sistemi üzerinden yapmalarını sağlamaları gerekmektedir.
ÖNEMLİ- M.E.B. MERKEZİ SİSTEM SINAVLARINDA GÖREV ALMAK İÇİN BAŞVURULAR MEBBİS ÜZERİNDEN YAPILACAKTIR.

“Sınav İşlemleri Modülü” ”Sınav Görevi İstekleri” ekranı Öğretmenler gurubuna yetki verilerek açılmıştır.

Pilot olarak 27-28 Haziran 2015 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan MTSAS, Açık Öğretim Ortaokulu Sınavları ve Sağlık Bakanlığı’na ait protokol sınavında görev isteğinin Merkezi Sınav İşlemleri Modülü üzerinden gerçekleştirilmesi planlanmaktadır. 

 

Sınavlarda görev almak isteyen öğretmenlerin başvuruları MEBBİS üzerinden alındıktan sonra en düşük Sınav Görev Puanından yüksek olana doğru  (eşitlik olması halinde TC Kimlik Numarası sırası öncelikli) sınav görevlendirmesi yapılması düşünülmektedir.

                                                                                                                                            

Sınav Görev Puanı : Alınan Ücret (TL)  / Maksimum Sınav Süresi (dk) * 100 olarak düşünülmektedir.

 

Örneğin:  

·     MTSK sınavının maksimum süresi 60 dk, yaklaşık sınav ücreti 110 TL; bu sınavda görev alan bir öğretmen 110/60*100 = 183 puan almış olacak.

·     Açık Öğretim Ortaokulu sınavının maksimum süresi 150 dk, yaklaşık sınav ücreti 50 TL; bu sınavda görev alan bir öğretmen 50/150*100 = 33 puan almış olacak.

 

Bu kapsamda 08.06.2015 pazartesi günü itibari ile sınav görev taleplerinin öğretmenlerin kişisel şifrelerle MEBBİS üzerinden alınması başlayacaktır. 

 

 

Modül üzerinden yerleştirmesi yapılan öğretmenlere bilgilendirme mesajı gidecek ve görevinin onaylanması istenecektir. (max 2 gün)

Görevi onaylanmayanların yerine yeniden bir yerleştirme yapılacak ve görevlendirme yapılan öğretmenlere bilgilendirme mesajı gidecek ve görevinin onaylanması istenecektir. (max 2 gün)

En son aşamada halen yeterli bulunamıyorsa boş olan kontenjanlara İL MEM görevli atayabilecektir.

 

Öğretmenler tercih işlemi yaparken sınav merkezlerini seçemeyecek, sadece sınav görevi isteyip istemediklerini belirteceklerdir.

Okul yerleştirme bilgileri başvuru esnasında bilinemediğinden dolayı tüm öğretmenler kendi ilçesinde (sınav yapılsın/yapılmasın) görev talep edebilecekler.

Ancak görevlendirmeler sınav yapılacak İLÇE’deki öğretmenler arasından belirlenecektir.


Sınav görevlendirmelerinde nokta işlemi mi yapılacak a okuluna 2 nolu salona başkanı şeklinde mi olacak.

Yedek salondaki görevlileri ve yedek gözetmenleri sınav kurumu için sistem mi belirleyecek.

 

Mevcut yönerge gereği Başkan, gözetmen ve yedek üye kura usulü ile sınavın yapılacağı kurum tarafından belirlenmesi gerekmektedir, sistem sadece okulu belirleyecektir.

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.