IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

" İLİMİZDE BİR İLK ‘’FEN VE SOSYAL BİLİMLER PROJESİ’’"

              " İLİMİZDE BİR İLK ‘’FEN VE SOSYAL BİLİMLER PROJESİ’’"                   Milli Eğitim Bakanlığınca, Türkiye´nin farklı illerindeki Anadolu imam hatip lisesinde "Fen ve Sosyal Bilimler Projesi" uygulanacak. İlimizde ise Iğdır Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi 2017-2018 eğitim öğretim yılında itibaren "Fen ve Sosyal Bilimler Projesi’ni uygulayacak.
             " İLİMİZDE BİR İLK ‘’FEN VE SOSYAL BİLİMLER PROJESİ’’"

               

            " İLİMİZDE BİR İLK ‘’FEN VE SOSYAL BİLİMLER PROJESİ’’"

                  Milli Eğitim Bakanlığınca, Türkiye´nin farklı illerindeki Anadolu imam hatip lisesinde "Fen ve Sosyal Bilimler Projesi" uygulanacak. İlimizde ise Iğdır Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi 2017-2018 eğitim öğretim yılında itibaren "Fen ve Sosyal Bilimler Projesi’ni uygulayacak.

              Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemiyle Türkiye´nin her yerinden öğrencinin kaydı yapılabilen proje kapsamındaki Anadolu imam hatip liselerinde öğrenciler, derslerin yanı sıra seçtikleri alanlarla ilgili seminerler, konferanslar, söyleşiler, bilim atölyeleri, laboratuvar çalışmaları, bilimsel etkinlikler ve geziler ile araştırma ve inceleme etkinliklerine katılacak, ilgi gruplarına göre alan okumaları yapacak.

             2017-2018 eğitim-öğretim yılından itibaren "Fen ve Sosyal Bilimler Projesi" uygulamaya hazırlanan Iğdır Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, imam hatip liselerinde okutulan mesleki derslerin yanı sıra fen ve sosyal bilimler lisesi müfredatı uygulanacak. Fen ve sosyal bilimler alanında ders seçen öğrenciler, bu dersleri üniversitelerle iş birliği ile daha etkin bir şekilde alma imkanı bulacak. Bu eğitim-öğretim yılında 136 öğrenci kontenjanı ile sınırlı sayıda öğrenci alacak. Üniversitelerle yapacakları iş birliği çerçevesinde akademik ortamlardan ve imkânlardan olabildiğince yararlanması planlanıyor. Öğrenciler, eğitim koçluğu uygulamaları ile danışman öğretmenlerinin rehberliğinde istedikleri alanda üniversiteye hazırlanacak.

İrfan Caddesi Merkez IĞDIR - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.