IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

REHBER ÖĞRETMENLER TOPLANTISI YAPILDI

 REHBER ÖĞRETMENLER TOPLANTISI YAPILDI           Iğdır’da     2015-2016 eğitim öğretim yılı ‘Sene Başı Rehber Öğretmenler Toplantısı’  yapıldı.                      Iğdır Kurtuluş İlk okulu  Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Milli Eğitim Müdür Hakan Cırıt,Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürü Hüseyin Işık, Müdür yardımcısı Ertuğrul Sarıca ve rehber öğretmenler  katıldı.             
          REHBER ÖĞRETMENLER TOPLANTISI YAPILDI

          REHBER ÖĞRETMENLER TOPLANTISI YAPILDI

          Iğdır’da     2015-2016 eğitim öğretim yılı ‘Sene Başı Rehber Öğretmenler Toplantısı’  yapıldı.

                     Iğdır Kurtuluş İlk okulu  Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Milli Eğitim Müdür Hakan Cırıt,Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürü Hüseyin Işık, Müdür yardımcısı Ertuğrul Sarıca ve rehber öğretmenler  katıldı.

               Toplantı Saygı duruşu İstiklal marşı ve  Iğdır Rehberlik Araştırma Merkezi müdür Hüseyin Işık’ın açılış konuşması ile başladı. Hüseyin Işık,”Her ay toplantı yapacağız. Küçük mucitler projemiz Serka’dan geçti. Yakında çalışmalara başlayacağız. Hepimiz Eğitim ordusunun  neferiyiz. Rehber öğretmen olarak öğrencilerin içinde olacağız. Öğrencilerin aradığı öğretmen olcağız.”dedi.

            Takım çalışmasına Eğitim ve öğretmenlerin insan hayatında ki önemini belirterek konuşmasına başlayan Iğdır Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, Salonda bulunan rehber öğretmenlere 2015-2016 eğitim öğretim yılının iyi geçmesi temennilerinde bulundu.

           Cırıt konuşmasını şu şekilde sürdürdü:”Eğitimde rehber öğretmenlere büyük iş düşüyor. Rehber öğretmenleri bazı okul müdürleri bir memur gibi görüyor. Sizler kesinlikle memur değilsiniz. Sizin göreviniz öğrencidir. Bu konuda ısrar eden  idareci varsa bize bildirin. İşte bu zihniyeti değiştirmemiz lazım. Bütün öğrencileri okula kazanacağız. Ev taraması yapacağız. Devletimiz bu konuya çok önem veriyor. Ben sizlere her türlü desteği vermeye hazırım. Yeter ki sizler çalışın gayret edin. Yeni bir sistem başlattık “Eğitim Koçluğu projesi.”bunu bütün okullara yayacağız. Amacımız öğrencileri sınava hazırlamaktır. Iğdır’da kız ve erkek öğrenciler bazı kesimlerde baskı altında yetişiyor. Bazı anne ve babalar çocuğum okumasa da olur. Diyorlar. Sizler bu düşünceyi yok edeceksiniz. Bizim eğitimde kaybedecek bir ferdimiz yoktur. İster engelli ,ister sağlam,ister zengin ister fakir ayırt etmeden bütün öğrencileri okutacağız.Bunun için bütün güç sizde Öğrenciler  eğitim koçluğu yapacağız. Onları topluma okula kazandıracağız. Unutmayın bütün yük sizde. Öğretmen arkadaşlara da  rehberlik edeceksiniz. Okullarımızda kitap okuma oranı düşük bunu artırmalıyız. Sizler okulun kalbisiniz “                                                                 

 

                   Daha sonra  Rehberlik Araştırma Merkezi tarafından organize edilen ve her eğitim öğretim yılı başında yapılan rehber öğretmenler toplantısında; yıl içinde tüm rehber öğretmenler tarafından yapılacak iş ve işlemlerle ilgili konular ele alındı.  Ayrıca yıllık çerçeve planları, il projelerinin uygulanma esasları, işbirliği ile yapılacak çalışmalar masaya yatırıldı. Toplantı, Iğdır  Rehberlik Araştırma Merkezi’nde görevli rehber öğretmenlerin bilgilendirme konuşmalarıyla sona erdi.

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.