IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ROMAN KAHRAMANLARI ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU. OKUMAYI SEVDİRMEK İÇİN ÖĞRENCİLER ROMAN KAHRAMANI OLDU

                          ROMAN KAHRAMANLARI ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU.OKUMAYI SEVDİRMEK İÇİN ÖĞRENCİLER ROMAN KAHRAMANI OLDU                  Iğdır Mehmet Murat İşler Sosyal Bilimler Lisesi kütüphanecilik kulübü öğrencileri, toplum hizmeti kapsamında okumuş oldukları kitap kahramanlarını canlandırdılar.
                ROMAN KAHRAMANLARI ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU. OKUMAYI SEVDİRMEK İÇİN ÖĞRENCİLER ROMAN KAHRAMANI OLDU

                                   ROMAN KAHRAMANLARI ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU.OKUMAYI SEVDİRMEK İÇİN ÖĞRENCİLER ROMAN KAHRAMANI OLDU

 

                Iğdır Mehmet Murat İşler Sosyal Bilimler Lisesi kütüphanecilik kulübü öğrencileri, toplum hizmeti kapsamında okumuş oldukları kitap kahramanlarını canlandırdılar.

                      Iğdır Mehmet Murat İşler Sosyal bilimler lisesi öğrencileri merkez ilkokul ve ortaokulları ziyaret ederek  bu okullardaki öğrencilere kitap okumanın etkisini, önemini canlandırdıkları karakterler aracılığıyla aktarıyorlar.

                   Bu etkinlik kapsamında Iğdır valisi Davut Haner ,Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt ,okul Müdürü Rohat Hun  ve öğrencileri makamında kabul ederek bir süre sohbet etti.Öğrencilere hayal kurun fakat hayallerinizi gerçekleştirmek içinde gayret edin.dedi. Öğrencilerle sohbet eden valimiz ziyaretin sonunda bu etkinliği gerçekleştiren öğrencilere teşekkür ederek kitap hediye etti.

Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt’te “İlimizde kitap okumayı yaygınlaştırmak için çalışmalar yapıyoruz. Bu öğrencilerde okudukları romanların kahramanı olarak bir farkındalık yaratmak istediler.”dedi.

                Okul müdürü Rohat Hun ise bu etkinlikle kitap okuma seferberliğine katkıda bulunmak istediklerini belirtti.  Dizi,film ve sinemadan önce kitabın tercih edilmesi için bir farkındalık oluşturmak için yola çıktıklarını belirten Rohat Hun okullardaki ilgiden oldukça memnun olduklarını söyledi. Rohat Hun bu çalışma sürecinde desteklerinden ötürü Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt’e, kulüp öğretmenlerine ve öğrencilere teşekkürlerini iletti.

            Ziya Gökalp Ortaokulunda sınıfları gezen roman kahramanları kendilerini, tanıtarak roman hakkında bilgi verdiler.

            Öğrencilerde çok etkilendiklerini belirterek okumadıkları romanları okuyacaklarını söylediler.

 

 

13-04-201613-04-201613-04-201613-04-201613-04-201613-04-201613-04-201613-04-201613-04-2016

İrfan Caddesi Merkez IĞDIR - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.