IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SAYIN VALİMİZ DAVUT HANER BAŞKANLIĞINDA KÜLTÜR MERKEZİNDE GÜVENLİ İNTERNET PROGRAMI DÜZENLENDİ

             Iğdır Valiliği tarafından ‘’İnternetle Yüzleşme Günleri’’ sloganından yola çıkılarak Valilik-Bilgi İşlem Şube Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve İl Emniyet Müdürlüğü’nün iş birliği ile Iğdır Kültür Merkezi Tiyatro salonunda yetişkinlere, memurlara, kamu görevlilerine, muhtarlara ve internet kafe işletmecilerine yönelik bilgilendirme programı düzenlendi.
SAYIN VALİMİZ DAVUT HANER BAŞKANLIĞINDA KÜLTÜR MERKEZİNDE GÜVENLİ İNTERNET PROGRAMI DÜZENLENDİ

Programa Iğdır Valisi Davut HANER, Iğdır İl Emniyet Müdürü Yüksel BABAL, Iğdır Bilgi İşlem Müdürü Yüksel Kasım ÇARMAN, Iğdır İl Milli Eğitim Müdürü Hakan CIRIT başta olmak üzere pek çok kamu kuruluşu temsilcisi ve çok sayıda vatandaş katıldı. Programın açılış konuşmasını yapan Sayın Valimiz Davut  HANER, “Bugün burada teknolojik gelişmelerin insanların birçok işini kolaylaştırmasının yanında insanlara hayatı zehir eden bazı istismarlara nasıl yol açtığını gösteren bir konuyu konuşmak ve analiz etmek için buluştuk. Konumuz internet yolu ile çocukların cinsel yönden istismarı ve bunu nasıl engelleyebileceğinizi sizlere anlatmak. İşin içinde çocuk olunca her türlü kötü niyetli insanlara büyük bir avantaj sağlanmış olunuyor. Çünkü çocuklar saf ve masum varlıklar onları kandırmak yetişkin bireylere nazaran daha basit. Çocuklar üzerinden istismar yapan ve onları bir ticari meta olarak gören bu zihniyete sahip insanlar -ki onlara insan dahi denemez- bile konu kendi çocukları olunca onları kötülükten uzak tutmaya çalışır. Çocuk bu dünyada insanlara verilen en masum, en güzel, en anlamlı hediyedir. Teknolojiler hayatımızı kolaylaştırdı ama bu teknolojiyi nasıl kullandığımızla alakalı. Bizler hayatımızı kolaylaştırmak adına teknolojiyi kullanırken bazıları ise insanlıkta yeri olmayacak şekillerde masum olan çocukları kötü niyetlerine alet ederek yine teknolojinin sağladığı imkânlarla bunu art niyetli bir biçimde kullanıyorlar. Anne, baba, öğretmen, amca, teyze, ağabey, abla olarak bizlere düşen şey bu kötü niyetli kişilerden çocuklarımızı korumaktır. İnternette bulunan erişim kolaylığı sayesinde kötü niyetli insanlar basit bir biçimde çocuklarımıza kötülük edebiliyorlar. Biz de aslında masumane duygularımızla bayram, tatil hediyesi olarak aldığımız teknolojik hediyelerin bilinçsiz kullanımıyla buna zemin hazırlıyoruz. Bizler kendi çocuğumuz başkasının çocuğu gibi düşünmeden bütün çocuklarımızı internetin zararlı getirilerinden uzak tutmalıyız.” dedi.

 

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.