IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ŞEHİT ER ERKAN AKDENİZ ORTAOKULUNDA BİLİM FUARI AÇILDI

ŞEHİT ER ERKAN AKDENİZ ORTAOKULUNDA BİLİM FUARI AÇILDI               Şehit Er Erkan Akdeniz Ortaokulu tarafından düzenlenen TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı gerçekleştirilen törenle açıldı.
ŞEHİT ER ERKAN AKDENİZ ORTAOKULUNDA BİLİM FUARI AÇILDI

ŞEHİT ER ERKAN AKDENİZ ORTAOKULUNDA BİLİM FUARI AÇILDI

              Şehit Er Erkan Akdeniz Ortaokulu tarafından düzenlenen TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı gerçekleştirilen törenle açıldı.

                Okul bahçesine saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program günün anlam ve önemini belirtir konuşmalar ve şiirlerin okunmasıyla devam etti. Bahçede kurulan stantlarda sergilenen fuarda toplam 48 öğrencinin hazırlamış olduğu 20 proje 8 danışman öğretmen rehberliğinde tanıtıldı. Öğrenciler çeşitli projelerini sunumlarla gerçekleştirdiler.

             Fuarın açılışına Iğdır Ak Parti Milletvekili Nurettin Aras, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Aydoğdu ve Müdür Yardımcısı  Ahmet Gelal, Şube Müdürleri Cevdet Parlar, Cabbar Turan,Mehmet Tüzen ve Hüseyin Kıran, okul müdürleri, öğretmenler, veliler öğrenciler katıldı.

           Törende konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Murat Aydoğdu; “Günümüz bilgi ve bilim çağı. Çağı yakalamamız ancak araştıran, geliştiren ve merak duygusuyla hareket eden nesiller yetiştirmemizle mümkün olacaktır. Bilim fuarları bu anlamda önemli bir rol ifa etmektedir. Emek veren öğretmen ve öğrencileri tebrik ederim.” dedi

 

              Okul Müdürü Engin Rızaoğlu da; “ Bilim fuarları TUBİTAK tarafından desteklenmektedir. Okul olarak yeni olmamıza rağmen bu fuarı ikinci defa düzenlemekteyiz.Bu tür etkinliklerin öğrencilerimize birçok olumlu katkı sağlayacağını bilmekte ve onlarıteşvik etmekteyiz. Çağdaş toplumlara bilimin yön verdiğinin bilincindeyiz. Gayretli öğretmenlerime teşekkür eder, öğrencilerimi tebrik ederim.” dedi.

09-06-201709-06-201709-06-201709-06-201709-06-201709-06-201709-06-2017

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.