IĞDIR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Şehit Ömer Halisdemir’e yazdığı mektupla birinci oldu

Şehit Ömer Halisdemir’e yazdığı mektupla birinci oldu               Geçen yıl Düzce Hamit Şerifoğlu Ortaokulu tarafından 15 Temmuz´un simge ismi şehit ´Ömer Halisdemir´e mektup´ için başlatılan mektup yarışmasında İl birincisi olan Iğdır Ziya Gökalp Ortaokulu öğrencisi Nergis Işık, kitabını aldı.           
Şehit Ömer Halisdemir’e yazdığı mektupla birinci oldu

                       Şehit Ömer Halisdemir’e yazdığı mektupla birinci oldu

              Geçen yıl Düzce Hamit Şerifoğlu Ortaokulu tarafından 15 Temmuz´un simge ismi şehit ´Ömer Halisdemir´e mektup´ için başlatılan mektup yarışmasında İl birincisi olan Iğdır Ziya Gökalp Ortaokulu öğrencisi Nergis Işık, kitabını aldı.

             Milli Eğitim Müdürü M.Murat Aydoğdu’yu Okul Müdürü Mehti Yalçın, rehber öğretmen Arzu Kus,Anne ve babası Hüseyin ve Müzeyen Işık’la ziyaret eden Nergis Işık, dereceye girdiği için mutlu olduğunu söyledi.

  ´YAPTIĞI KAHRAMANLIĞI DÜŞÜNEREK ONA MEKTUP YAZDIM´

       Mektubun sahibi Nergis Işık, "Milletimiz için büyük bir kahramanlık örneği sergileyen şehit Ömer Halisdemir´e mektup yazmamız istendi. Bende onun yaptığı kahramanlığı düşünerek ona bir mektup yazdım ve dereceye girdim. Mutluyum" dedi.
             Milli Eğitim Müdürü M.Murat Aydoğdu, "Kızımız Ömer Halisdemir´e çok güzel bir mektup yazmış. Öğrencimiz Nergis´in milletin bekası için canını feda eden Ömer Halisdemir şehidimize yönelik yazdığı mektup hepimizi duygulandırdı. Öğrencimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum" diyerek kutladı. Yazdığı mektubun yer aldığı Kitabını verdi.

                           Bilindiği gibi  FETÖ´nün 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Ankara´da Özel Kuvvetler Komutanlığında darbeci Tuğgeneral Semih Terzi´yi vurduktan sonar şehit edilen astsubay Ömer Halisdemir için Düzce Hamit Şerifoğlu Ortaokulu Müdürlüğü tarafından ´Ömer Halisdemir´e Mektup´ temalı mektup yarışması düzenlendi.

           81 ilde tüm resmi ve özel ortaokullar arasında düzenlenen yarışmada Iğdır Ziya Gökalp Ortaokulu öğrencisi Nergis Işık Şehit Ömer Halisdemir´e yazdığı mektupla Iğdır  İl birincisi oldu. Nergis Işık’ın Şehit Ömer Halisdemir için yazdığı mektup, Düzce Hamit Şerifoğlu Ortaokulu Müdürlüğü tarafından kitaplaştırılarak, Cumhurbaşkanına ve Meclis başkanına, Başbakana, Bakanlara ve tüm Milletvekillerinin yanı sıra tüm valilere ve kaymakamlara, İl Milli Eğitim Bakanlığı´na bağlı tüm taşra il ve ilçe müdürlüklerine, kitapta eseri bulunan tüm öğrencilere ve okul müdürlüklerine, Düzce ilindeki tüm resmi- özel kurum ve kuruluşlara dağıtılmaya başlandı.. Ayrıca bastırılan eserde başta Cumhurbaşkanı olmak üzere Meclis Başkanı, Başbakanın ve Milli Eğitim Bakanının kitap hakkındaki görüşler yer alıyor..Kitabın 5 bin adet basımı yapıldı., 

07-03-201807-03-2018

Emek Mah. Bahçeli cad. No 3 - 0476 280 76 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.